KPSS Haberleri Tümü

Alternatif Tıbba İlgi Büyüyor

Günümüz tıp biliminin yetersiz kaldığı durumlarda insanlar allternatif tıbba yöneliyor. Son zamanların eğilimi ise doğada kalarak tedavi. Temiz hava bol oksijen hastalıklara çare oluyor.

 Dr. Natasha Campbell-McBride, otizm teşhisi konulan oğlunu kendi doğal yöntemiyle tedavi ettikten sonra 10 bini aşkın otizmli çocuğu da kendine özgü yöntemlerle iyileştirmiştir. Otizm haricinde şizofreni, disleksi, dispraksi, depresyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, epilepsi, MS gibi hastalıkların bozuk bağırsak florasının neden olduğu beyin toksinleşmesiyle ortaya çıktığını söyleyen Dr. Natasha, "Tıp bilimi hastalıkları kalıplara koyar, beyin ve bağırsak arasındaki ilişkiye dikkat etmez. Antibiyotiklerle bu denge daha fazla bozulur. Acil ve hayati önem taşıyan durumlarda tabiki tıbba ve doktorlara ihtiyaç duyulur. Ama doğru şeyleri tüketmek birçok kronik hastalığı iyileştirir." diyor. McBride'in çok önemli uyarıları da var: Süpermarketlerden yiyecek tüketmeyin, tahıl kullanmayın, diyetinizi değiştirin, doğal otları kullanın, yediklerinize dikkat edin, kimyasalları kullanmayın, güneşten yararlanın, insanı doğa iyileştirir. 

GAPS adını verdiği bağırsak ve psikoloji sendromu fikri nörolog olarak çalıştığı hastanadeki hastaların sindirim sorunlarını keşfetmesiyle ortaya çıkmış. Klasik tıpta nörologların sindirim sistemine bakmadıklarını, beyin ve bağırsak arasında bağlantı kurmadıklarını ama kendisinin bir ilişki olması gerektiğine inandığını söylüyor. Bunun nedenini bağırsak florasının hücresel olarak genetik yapımızın %90'ını etkilediğini söylerek açıklıyor.
Bağırsağın beyinden daha önemli olduğunu söyleyen Dr. Natasha, yaşadığımız mikro sistemde vücudumuzun bir kalkan olduğunu  ve yaşadığımız her şey bağırsak florasından kaynaklandığını, bağırsağın iyi organize olmuş bir mikro dünya olduğunu ve bilimin bunu yeni keşfettiğini belirtiyor.
Bağırsak dengesinin bozulmasını, ampisilin gibi antibiyotiklerin kötü bakteriler dışında iyi bakterileri de öldürdürmesinin sonucu olduğunu söyleyerek, antibiyotiklere bağlıyor. Bağırsak florasının tekrar dengelenmesinin haftaları, ayları aldığını, bu sırada kötü bakterilerin çoğalıp bağırsağı kapladığını, kötü bakteriler yayılırken de iyi bakterilerin yayılmasını engellediklerini bu yüzden antibiyotik kullanımı sonucu kötüye gidişin arttığını söylüyor. Acil ve ağır vakalarda antibiyotiklerin hayati önem taşıdığını tüm yükü de antibiyotiklere yüklememek gerektiğini söylüyor. Ancak makyaj malzemelerinden dişçilikte kullanılan civa dolguya kadar tüm kimyasal ve sağlıksız bağırsak florasına kötü etki ettiğini ve önlem alınması gerektiğini belirtiyor.
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz