KPSS Haberleri Tümü

Bilim Şenliği'nde Ortaya İlginç Projeler Çıktı

 Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA iş birliği ile Bursa'da yapılan Bilim Şenliği'nin beşincisi düzenlendi. Türk Hava Yolları'nın da ana sponsorluğunu yaptığı etkinliğe katılım yoğundu. Katılımcılar, birbirinden ilginç projelerin sunulduğu stantları gezerken keyifli dakikalar geçirdiler.

Şenlik kapsamında birçok vatandaş, çeşitli projelerin sunulduğu stantlarda gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şenlikte en büyük ilgiyi gören stand ise Türk Hava Yolları'nın uçak simülatörü standı oldu. Pilot olmak isteyen ya da heves eden çocuklar ve yetişkinler, Türk Hava Yolları yetkililerinin kurduğu uçak simulatörü standında pilot olma deneyimi yaşadılar.

Şenlikte sunulan projelerin ana teması 'Çevre ve Enerji' oldu. Bursa Merinos Parkı'nda düzenlenen bilim şenliğine son gününde de katılım bir hayli fazla oldu. THY, etkinlik alanına kurduğu uçak simulatörü ile şenliğe gelen vatandaşların büyük ilgisini topladı. Pilot olma hayali taşıyan her yaştan insan, kurulan sanal uçak simulatörü ortamında kısa bir süreliğine de olsa pilot olma deneyimi yaşadı. Kokpite geçen vatandaşlar, kendilerine verilen talimatlar ile sanal olarak uçak kullanma tecrübesi edindiler.

Sunulan diğer projelerde ise trafikte alkollü araç kullanmasını engelleyecek sistemler, Facebook ve Twitter'a rakip olacak bir sosyal ağ platformu, elektrik, su, doğalgaz gibi kaynakların kullanımına dair faturalandırma işlemlerinin evlere giderek değil de bir mobil hat üzerinden yapılarak vatandaşa cep telefonu ya da e-mail aracılığıyla bildirilmesini sağlayan çeşitli projeler tanıtıldı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz