KPSS Haberleri Tümü

Bu Sınavlar Çocuklara Yönelik Yapılacak

İnsanlar yaz aylarının gelmesi ile güneş ışınlarının kendisini çok fazla göstermesi sebebi ile güneş gözlüğü kullanmaya ihtiyaç duyuyor. Daha sağlıklı bir yaşam sürdürülebilmesi için ise güneş gözlüğü kullanımının önemli olduğu belirtiliyor. Fakat güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunuyor.

  İnsanların kendileri için güneş gözlüğü alırken dikkate aldığı bu hususlara, çocuklar için satın alınacağı zamanda daha çok dikkat edilmesi gerektiği vurgulanıyor. Uzman Dr. Tuğrul Altan özellikle çocuklar için gözlük seçmede dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bazı bilgiler veriyor.

Uzman Dr. Tuğrul Altan, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan cilt ile göz sorunlarının çocukluk dönemlerine daha çok dayandığını söylerken, çocuklara güneş gözlüğü seçerken ailelerin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Günümüzde daha fazla güneş ışığının insanlara ulaşıyor olduğunu söyleyen Uzman Dr. Tuğrul Altan, bu ışınların insan sağlığı üzerinde ciddi olumsuz etkiler ortaya koyabileceğinden bahsediyor. Bu yüzden bu duruma alınabilecek en önemli engellerden birinin güneş gözlüğü olduğu biliniyor. Fakat güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunuyor.

Uzman Dr. Tuğrul Altan, güneş gözlüğü seçerken camının ve çerçevenin kırılmayacak bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmek gerektiğini, yüzde yüze yakın UVA filtreli olması gerektiğini, çerçevenin tam anlamıyla yüzü sarması gerektiğini, ucuz ve kalitesiz gözlüklerden uzak durulması gerektiğini ve gözlüğün gözden düşmeyecek şekilde dizayn edilmiş olması gerektiğini belirtti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz