KPSS Haberleri Tümü

Çözüm Sürecinde Büyük İhanet

Son zamanlarda basında yer alan iddialardan biri bu kadar da olmaz dedirtti. Bazı paralel yapı polislerinin PKK ile işbirliği yaptığı konuşuluyor.

 Milli İstihbarat Teşkilatı’nın verdiği bilgilere göre emniyetteki paralel yapılanma şifresinin çözümlenmesiyle birlikte deşifre olan polisler deyim yerindeyse eceli geldiği için cami duvarına işiyor. Deşifre olmalarına sinirlenen polisler ülkenin daha fazla karıştırılması için terör örgütü PKK ile işbirliği içine giriyor. Alınan bilgilere göre polislerin bazı konvoy geçişleri için belirlenen güzergah bilgilerini para karşılığı terör örgütüne sattığı tahmin ediliyor. Ayrıca polislerin sadece PKK ile değil ülke bütünlüğüne zarar veren ulusal veya uluslar arası çalışan terör örgütleriyle de işbirliği yaptığı iddia ediliyor. Bir diğer iddia ise polislerin sansasyonel bir eylem yapmak amacıyla hareket etmeye çalışan PKK’ya polis okulu öğrencilerini taşıyan aracın güzergah bilgisini verdiği ile ilgili oldu. Geçtiğimiz gün çıkan haberde Diyarbakır Silvan karayolunda seyir halinde olan bir zırhlı polis aracına ateş açıldığı ancak açılan ateş sonucu maddi manevi kaybın yaşanmadığı belirlenmişti. Daha sonra yapılan açıklamada araçta polis okulu öğrencilerinin olduğu ve izinden döndükleri için koruma eşliğinde gittikleri öğrenildi.

Zırhlı aracı süren şoför silah sesini duymasına rağmen durmayıp yola devam edince büyük bir facianın önüne geçmiş oldu. Çünkü yola pusu kuran teröristler aracın duracağını tahmin ederek dizilmişti. Araç dursaydı belki de gencecik polis adaylarımızı şu anda ebediyete uğurlamış olacaktık. Basın yayın organlarında bu tarz haberlerin ortaya çıkmasıyla birlikte emniyetteki yapılanmanın önüne geçmek ve temizlik faaliyetlerini hızlandırmak adına daha çok çalışacağını belirten MİT ayrıca önlem olarak tüm araçların geçiş noktalarını tekrar değiştirdi ve saldırıların durmasını amaçladı. Siyasilerden yapılan açıklamalarda çözüm sürecinin bittiği ve ileride çatışmaların hızlanacağı söyleniyor. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz