KPSS Haberleri Tümü

Güneydoğu İçin Dönüşüm Projeleri 3 Haftaya Kadar Sunulacak

Güneydoğu Bölgesinde terör saldırılarından dolayı zarar gören birçok bölge bulunuyor. Bu bölgelerin yeniden hayata geçirilmesi adına inşa edilmesi için projeler hazırlandı.

 Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Fatma Güldemet Sarı, bu konu ile ilgili bir takım bilgiler verdi. Hazırlanan projelerin üç hafta içerisinde kamuoyuna duyurulması amaçlanıyor.  Terör saldırılarından dolayı zarar gören ve bu yüzden de inşa edilmesi planlanan bölgeler arasında, Sur, Silopi, Cizre, Yüksekova, İdil ve Şırnak Merkez yer alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Fatma Güldemet Sarı, bu bölgeler için gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projelerinin üç hafataya kadar hazır hale geleceğini belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Fatma Güldemet Sarı, bölgede yaşayan ve hak sahibi olan vatandaşların anlaşmak için projeleri görmek istediğini ve üç hafta içerisinde de hazırlanan projelerin kendilerine gösterileceğini ifade etti. Güneydoğu Bölgesi'nde yaşanan hain saldırılar sonucunda zarar görmüş olan bu bölgelerin inşa edilmesinde tüm vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde olmasının çok önemli olduğunu dile getiren Bakan Fatma Güldemet Sarı, inşaat sektöründe yer alan temsilcilerin bu bölgeleri ziyaret ederek taş üzerine taş koymaları için davet edildiğini belirtti. Bu bölgeye yalnızca devletin destek vermesinin değil aynı zamanda her türlü sektörden maddi ya da manevi destek verilmesinin önemli olduğunu da vurguladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Fatma Güldemet, acele kamulaştırmanın bu konu ile ilgili alınmış bir karar olduğunu dile getirerek, birçok vatandaşın bu konu ile ilgili uzlaşmaktan yana olduğunu söyledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz