KPSS Haberleri Tümü

Hükümlü ve Tutukluların El Emeği Fuarı Kadıköy'de

İstanbul ilinin Kadıköy ilçesinde, ceza ve infaz kurumlarında bulunan hükümlüler ile tutukluların kendi elleri ile yapmış olduğu birçok üründen oluşmakta olan fuar 8 gün boyunca sürüyor. İstanbul ilinde yaşayan tüm insanlar bu fuara davet ediliyor.


Türkiye'de 77 ceza infaz kurumu içerisinden 46 bin sayıda tutuklunun ve hükümlünün kendi elleri ile üretmiş oldukları birçok üründen oluşmakta olan bu fuarın adı Ceza İnfaz Kurumları Ürün ve El Sanatları Fuarı olarak belirlendi. Fuar Kadıköy İskelesi'nde gerçekleşecek olup, dün itibariyle tüm ziyaretçilerine kapısını açmış bulunuyor. Fuarda çok fazla çeşit ürün bulunuyor. Fuarda bulunan ürünler arasında ahçap işçiliği ile ilgili ürünler, deri ayakkabı ve çantalar, dokuma işleri, seramik, bakır işçiliği ve takı tasarımı gibi birçok çeşit ürün yer alıyor. Fuara katılım sağlayan isimler arasında Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ ve İstanbul Valisi olan Vasip Şahin'in yanı sıra Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü olan Enis Yavuz Yıldırım da bulunuyordu. Bu fuardan elde edilen kazancın ise İş Yurtları'na bağışlanacağı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Fuar için gerçekleştirilen açılış töreninin ardından, birçok İstanbullu fuar alanını gezerek hükümlülerin kendi emekleri ile yapmış oldukları ürünlerden satın aldı. Adalet Bakanı olan Bekir Bozdağ ise fuarın açılış töreninde bir konuşma gerçekleştirdi. Tahliye edilmiş ya da edilecek olan kişilerin toplum içerisinde hak etmiş oldukları saygın yeri elde edebilmek adına toplumun da bu kişilere destek vermesi gerektiğinden bahseden Bozdağ, iş adamlarına tahliye olan kişilere iş vermeleri yönünde bir çağrıda bulundu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz