KPSS Haberleri Tümü

Ödüllü Polis Postacıyı Dolandırılmaktan Kurtardı

Telefon dolandırıcıları, vatandaşları çeşitli şekillerde kandırıp paralarını gasp etmeye devam ederken geçtiğimiz yıl Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde görev yapan ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ''Yılın Polisi'' olarak ödüllendirilen polis memuru Gürkan Şimşek, dolandırıcıların ağına düşmekte olan bir postacıyı dolandırıcıların elinden kurtardı.


Telefon dolandırıcıları, postacı Ö.A. isimli kişiyi cep telefonundan arayarak ulaştı. Telefonda kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi, postacıya kızının kimliğini kayıp ettiğini, kaybolan kimliğin terör örgütü üyeleri tarafından ele geçirildiğini ve bu kimlik aracılığıyla çeşitli şirketler kurulduğunu söyleyerek aldatmaya çalıştı. Dolandırıcı, postacıya bu durumdan kurtulabilmesi için 950 TL parayı hesaba yatırması gerektiğini söyledi. Ö.A.'nın durumdan şüphe etmesi üzerinde telefon dolandırıcısı, Ö.A'ya kızının sesine benzer bir sesi dinleterek onu durumun gerçek olduğuna ikna etti.

Sonrasında Ö.A., kendisine verilen bilgiler ile birlikte 950 TL parayı verilen hesap numarasına yatırdı ve para yatırmayı onaylamak için cep telefonuna gelecek şifreyi beklemeye başladı. Bu olaylar yaşanırken Ö.A., yaşadıklarını kardeşine de anlatmıştı. Ö.A'nın kardeşi, hemen 155 Polis İmdat İhbar hattını arayarak polis memurlarını durumdan haberdar etti. Bu haberin üzerine ödüllü polis memuru Gürkan Şimşek devreye girdi ve hemen bankaya giderek Ö.A'yı buldu. Telefonuna gelecek olan şifreyi bekleyen Ö.A.'yı Şimşek, hemen haberdar etti ve parayı yatırmasına engel oldu. Yaşanan olayın ardından Ö.A. polis memurlarına sonsuz teşekkür etti ve ''verilmiş sadakam varmış'' dedi.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz