KPSS Haberleri Tümü

Öğrencilerin Bütün İhtiyaçları Karşılanacak

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi kısa adı ile AFAD Başkanı olan Fuat Oktay, sığınmacı kamplarında vermiş oldukları eğitim ile ilgili bir takım bilgiler verdi. Kamplarda bulunan ve eğitim alan çocukların eğitimine devam ettiklerini söyleyen Fuat Oktay, kamp kapsamında 80 bin öğrencinin bulunduğunu belirtirken 3 binin üzerinde de ilgili eğitimleri verecek olan öğretmenlerin bulunduğundan bahsediyor.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi kısa adı ile AFAD Başkanı olan Fuat Oktay, toplam 26 sığınmacı kampının 10 sınır ilinde gerçekleştiğinden bahsederken, bu eğitimi alan kız öğrencilerinin hepsinin eğitimlerine devam ettiklerini söylüyor. Kamp dışı eğitimlerinde da bulunan öğrencilerin sayısı kamplarda bulunan öğrencilerin sayısına eklendiğinde 330 bin öğrencilerinin var olduğunu söyleyen Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi kısa adı ile AFAD Başkanı olan Fuat Oktay, bu sayının 450 bin olmasını hedeflediklerini dile getirdi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi kısa adı ile AFAD Başkanı olan Fuat Oktay, ülkemizde biyometrik olarak kayıtlı olan birçok Suriyeli sığınmacının olduğunu söylerken bu sığınmacıların sayısının 2 milyon 750 bin olduğunu ifade etti. Sığınmacıların kendilerini güvende hissetmelerinin asıl amaç olduğunu dile getiren Fuat Oktay, güvende olmanın yanı sıra temel ihtiyaçlarının karşılandığını, fakat bu kampların yalnızca temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak sınırlandırılmadığını belirtti. Temel ihtiyaçların ötesinde olan isteklerin de bu kamplar aracılığı ile karşılanacağının amaçlandığını söyleyen Fuat Oktay, sığınmacıların her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz