KPSS Haberleri Tümü

Ortaöğretim KPSS Tercihleri ne zaman başlıyor?

KPSS Ortaöğretim sonuçları 9 Aralık 2016 tarihi itibariyle açıklandı. Peki bundan sonra ne olacak?

KPSS Ortaöğretim sonuçları 9 Aralık 2016 tarihi itibariyle açıklandı.

Ama bu sonuçlar kadar önemli olan bir diğer husus branş bazında sıralamaların belli olması... Ortaöğretim KPSS Tercihleri ne zaman başlıyor? Bu bilgi önemli, zira sonuç kağıdında yer alan sıralamalar tüm lise düzeyinden sıralamalar. Bir aday için önemli olan husus ise kendi branşında kaçıncı olduğudur.

ÖSYM şuana kadar önlisans branş sıralamalarını da açıklamadı. Umarız, 2016/2 KPSS tercihleri öncesinde gerekli bilgilendirme yapılır.

Diğer taraftan, KPSS Ortaöğretim puanlarının açıklanmasıyla birlikte, 2016 sınavına gireler bundan sonra açılan tüm ilanlara başvurabilecek. Dört farklı ilan türü bulunuyor.

1- 2016/2 KPSS merkezi yerleştirmeleri: Bu yerleştirme işlemlerinde kurumların alım yapacakları kadrolar toplu olarak bulunuyor. Başvurular, 21 Aralık'ta başlayacak.

2- Kurumsal alımlar: Bazı kurumlar, ÖSYM'nin yürüttüğü merkezi yerleştirmelerin dışında personel almaktadır. Örneğin TSK bunlardan birisidir.

3- Sözleşmeli alımlar: 4/B'li sözleşmeli alımlar da merkezi olarak yapılmamaktadır. Üniversiteler ve kurumlar ayrı ayrı yayınlamaktadır.

4- İşçi alımları: Hem sürekli hem de geçici işçi alımlarını İŞKUR yayınlamaktadır. Bu ilanlara başvurmak isteyenlerin İŞKUR'a üye olmalarında fayda bulunmaktadır.

Tüm bu ilanlar, memurlar.net tarafından temin edilip ilan adresinde yayımlanmaktadır. Bu adresin takip edilmesi yeterlidir.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz