KPSS Haberleri Tümü

Oturma Şekilleri Ağrılara Sebep Olabiliyor

Birçok insan gün içerisinde karşılaşmış olduğu bir takım ağrılar ile ilgili şikayette bulunuyor. Genellikle baş, boyun ve sırtta kendini gösteren bu ağrılar birçok insanın ortak derdi olarak belirtiliyor. Peki bu ağrılara neler sebep oluyor? Ağrıların oluşması ile oturma şekilleri arasında nasıl bir bağ bulunuyor?

 Bu ve buna benzer birçok sorunun yanıtını öğrenmek ya da bu ağrılar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sizin için paylaşmış olduğumuz bu Oturma Şekilleri Ağrılara Sebep Olabiliyor adlı haberimizi incelemenizi öneriyoruz.

Her insan gerek çalıştığı iş ile ilgili gerekse kendi günlük hayatında gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler ile ilgili uzun süre kötü pozisyonlarda oturabiliyor. Hatta insanların uzun süre boyunca hiç hareket etmedikleri ile de karşılaşılabiliniyor. Bu durumlar ve bu durumlara en baş örnek olarak bilgisayar başında uzun süre hareketsiz kalmak insanlarda birçok ağrıları ortaya çıkarabiliyor. Özellikle de bilgisayar ekranlarının kişiye uygun bir yükseklikte bulunmaması sırt, bel ve boyun ağrılarına direkt olarak davetiye çıkartıyor.

Liv Hospital Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olan Rıdvan Alaca bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Bu oluşan ağrıların duruş bozukluklarına neden olduğunu söyleyen Liv Hospital Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olan Rıdvan Alaca bu şekilde oturmak durumunda kalan kişilere evde ve iş yerlerinde küçük değişiklikler yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz