MEB Personel Haberleri Tümü

Bina Yapmaktan Daha Önemli Olan İnsan Yetiştirmek

İnsan yetiştirmek belki de bu dünyadaki en zor işlerden biridir. Bu konu ile ilgili bir takım açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu, insan yetiştirmenin bir yol, bir baraj ya da bir havaalanı yapmaktan zor daha zor bir şey olduğunu dile getirdi. Hatta bir insan yetiştirmenin de bu dünyadaki en esaslı durum olduğunu söyledi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu, katılmış olduğu bir törende bazı açıklamalar yaptı. Katılım sağlanan törenin Afyonkarahisar'da bulunan üç bin kişi kapasiteli spor salonu ile İlim Yayma Cemiyeti Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu'nun temel atma töreni olduğu belirtiliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ı baraj ve göletler şehri olarak adlandıracaklarını anlatırken, ağaçlandırma ile ilgili yapılan birçok çalışmanın olumlu sonuçlar sağladığını dile getirdi. Bu olumlu sonuçlar arasında ormanların çoğalmasını, yağmurların artmasını ve derelerin akmaya başlamasını sayan Eroğlu, Afyonkarahisar ile ilgili önemli hedeflerinin var olduğunu belirtti.

Daha önceden Afyonkarahisar ile ilgili konulan hedeflerin her birini gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'ı sağlık turizmi, spor turizmi ve kongre turizmi açısından bir başkent haline getirmek istediklerinde her birini gerçekleştirmiş olduklarını anlattı. Spor salonu ve gençlik merkezi için gerçekleştirilen temel atma töreninin kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Bakan Eroğlu, önceliklerinin şuurlu bir insan yetiştirmek olduğunu söyledi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz