MEB Personel Haberleri Tümü

Çeçen Mühendisi Ruslar Mı Öldürdü

Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde yaşayan ve çevresince Resul olarak bilinen Çeçen mühendis Ruslan İsrapilov, ilginç bir şekilde silahlı kişiler tarafından evinin kapısının önünde vurularak öldürülmüştü.

 Konuyla ilgili olarak güvenlik güçleri tarafından başlatılan soruşturmada cinayette Rus istihbaratının parmağı olabileceği düşüncesi ortaya çıktı. Jandarma ekipleri, suçluları tespit edebilmek için bölgede bulunan güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye başladı.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bulunan İlimtepe Barışkent Sitesi'nde yaşanan olayda Çeçen mühendis Ruslan İsrapilov, silahlı kişilerin saldırısı sonucunda hayatını kaybetmişti. Apartman sakinleri tarafından alınan bilgilere göre Çeçen olduğu düşünülen bir şahıs, Ruslan İsrapilov'un, apartmanın zemin katında bulunan evine geldi ve Ruslan ile görüşmek istediğini söyledi. Şahıs, apartman kapısından girerek Ruslan'ın evinin kapısının açılmasını bekledi. Şahıs, kapı açıldığı anda Ruslan'a dört el ateş etti. Ruslan, yaralı bir şekilde yere yığılırken saldırgan hızla olay yerinden uzaklaştı. Olayın üzerine apartman sakinleri korkuyla olayın yaşandığı yere geldi ve hemen 112 Acil Servis'i arayıp ambulans istediler. Olay yerine intikal eden 112 Acil Servis ekipleri tarafından Ruslan İsrapilov'un ölmüş olduğu belirlendi.

 
Ruslan'ın arkadaşlarının verdiği bilgilere göre Ruslan, gelen kişilerden şüphelendi ve eşinden mutfağa gitmesini istedi. Ölüm haberini duyarak Ruslan İsrapilov'un evine gelen Çeçen arkadaşları ise İsrapilov'un katilinin Rus istihbaratı olabileceği bilgisini jandarmaya verdiler. Güvenlik güçleri tarafından İsrapilov'un evinde yapılan aramada bir adet kurusıkı tabanca ele geçirildi. Görgü tanıklarının ifadelerinden elde edilen bilgi üzerinden araştırmalarını yoğunlaştıran polis, kaçan kişilerin araçlarının markasını tespit etti. Jandarma ekipleri, şimdi ise suçluları tespit etmek için bölgedeki tüm kamera kayıtlarını inceliyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz