MEB Personel Haberleri Tümü

Dünyanın En Büyük İkinci Elması "Lasedi La Rona"

Lasedi La Rona isimli elmasın dünya üzerinde karşılaşılan en büyük ikinci elmas olduğu belirtiliyor. Lasedi La Rona isimli bu elmasın bir tenis topu büyüklüğünde olduğu ve göz kamaştırıcı bir güzellikte olduğu bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Lasedi La Rona adlı elmasın fiyatını merak edenler için söylemeliyiz ki bu elmas 70 milyon dolar ile açık arttırmaya sunuluyor.


Bir tenis topu büyüklüğünde olan Lasedi La Rona isimli elmasın 3 milyar yıl öncesinden kaldığı belirtiliyor. İngiliz müzayede evi Sothebys tarafından bu konu ile ilgili yapılan bir açıklamada, Lasedi La Rona isimli bu elmasın son dönemlerin en büyük elması olduğu ve dünya üzerinde de en büyük ikinci elmasın olduğu belirtiliyor. Bu değerli elmasın ise 70 milyon dolar üzerinden açık arttırmaya sunulacağı yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Sothebys Mücevher Bölümü Başkanı olan David Bennett, Ladeni La Rona isimli bu elmas ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Ladeni La Rona'nın Kanadalı Lucara Diamond adında olan bir şirket tarafından Kasım ayı içerisinde Botswana'da çıkartılmış olduğunu söyleyen Sothebys Mücevher Bölümü Başkanı olan David Bennett, Laseni La Rona adlı bu elmasın 29 Haziran tarihinde ise Londra'da bulunan bir müzayedeye koyulacağını belirtti.

Sothebys Mücevher Bölümü Başkanı olan David Bennett, Lasedi La Rona adlı elmasın kesilen ve parlatılan en kaliteli elmas ile yarışabileceğini söyledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz