MEB Personel Haberleri Tümü

Şenay Aybüke Öğretmen'in Yarım Kalan Yolunda 7 Öğretmen Daha!

"Ben gitmesem, kim gidecek" diyerek gittiği Batman'da terör örgütü PKK 'nın katlettiği Şenay Aybüke öğretmen, cesaretini ve eğitim aşkını miras bıraktı

HALİT TURAN

Aybüke ile aynı sınıftan mezun olup bu yıl Güneydoğu ve Doğu'ya atanan 7 arkadaşı "Şenay Aybüke'nin yarım bıraktığı görevinin başındayız" dedi

Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan memur emeklisi Sadık ve Zehra Yalçın çiftinin iki çocuğundan biri olan 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, Konya'daki Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda 18. tercihi olan Batman Kozluk Çok Programlı Lisesine Müzik öğretmeni olarak atandı. Genç öğretmenin Batman'a atanması üzerine ailesi, "Terör olayları var gitme" dedi. Ancak Şenay Aybüke öğretmen, "Orası da bizim vatanımız. Kozluk'taki öğrencilerin bize ihtiyacı var. Ben gitmezsem, arkadaşlarım gitmezse kim gidecek" diyerek valizini topladı. Hayallerinin peşinden koşan Aybüke öğretmen, çok sevdiği mesleğini 1 yıl bile yapamadan eli kanlı terör örgütü PKK'nın hedefi oldu. 9 Haziran'da öğrencilerine karnelerini vermenin mutluluğunu yaşayan Şenay Aybüke öğretmen, bombalı araçla Batman'a gelen PKK'lı 2 teröristin açtığı ateş sonrasında şehit düştü.

'UMUT YEŞERTMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

Şenay Aybüke Yalçın'ın öğrenim gördüğü Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki 25 sınıf arkadaşından 7'si bu yıl Mardin, Kars, Ağrı, Tunceli, Şanlıurfa, Gaziantep'teki kırsal köylere müzik öğretmeni olarak atandı. Sabırsızlıkla göreve başlayacakları günü bekleyen Şenay Aybüke öğretmenin arkadaşları onun izinde, vatanın her yerinde göreve hazır olduklarını belirtti.

Genç öğretmenlerden Ağrı'ya atanan Sevgi Köküş, Aybüke'yi çok sevdiğini, yarım kalan görevini kendilerinin yapmaya çalışacağını söyledi.

Şanlıurfa'ya atanan Ahmet Anıl Karagöz ise Aybüke'nin görevine gözünü kırpmadan gittiğini, kendisinin de onun izinden giderek öğrencileri yalnız bırakmayacağını söyledi.

Kars'a atanan Gizem Turan ise "Şenay Aybüke umutları yeşertmek için gitmişti. Onun cesareti bizlere miras kaldı. Biz onun bıraktığı yerden vatanın her köşesinde durmadan umut yetiştirmeye devam edeceğiz" dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz