MEB Personel Haberleri Tümü

"Uluslararası Müfredat Ulusal Müfredat İle Birlikte Nasıl Kullanılabilir"

14 Mayıs tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek olan "Uluslararası müfredat, ulusal müfredat ile birlikte nasıl kullanılabilir?" adlı toplantıya Türk ve Avrupalı eğitimciler katılım sağlayarak, toplantının başlığından da belli olacağı gibi uluslararası müfredatın ulusal müfredat ile beraber nasıl kullanılıp kullanılamayacağı konuşulacak.

Eğitimin çok önemli olduğu bu dönemlerde, eğitim ile ilgili iyileştirmelerin yapılması için gerekli çalışmaların başlatılması büyük önem taşıyor. Gerçekleşecek olan bu toplantıda da ülkemizin uluslararası müfredatı ne şekilde ulusal müfredatı ile birlikte kullanabileceği tartışılacak.

14 Mayıs tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek olan "Uluslararası müfredat, ulusal müfredat ile birlikte nasıl kullanılabilir?" adlı toplantı hakkında yapılan bir açıklamaya göre, bu toplantı Horizon Eğitim Grubu ve Cambridge Uluslararası Sınavları (CIE) bünyesinde Tarabya İngiliz Okulları Yeniköy İlkokul Kampüsü içerisinde düzenleceği belirtiliyor. Bu toplantıya katılım sağlayacak olan kişilerin arasında ise Türk ve İtalyan milli eğitim bakanlıklarına ait üst düzey yöneticilerin ve Avrupalı eğitim dalında uzman olan kişilerin bulunduğu belirtiliyor.

"Uluslararası müfredat, ulusal müfredat ile birlikte nasıl kullanılabilir?" adlı toplantıda İtalya Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında Eğitim Reformu Projesi'nde üst düzey görevli olan Gisella Lange bir konuşma yapacak. Gisella Lange yaptığı bu konuşma ile İtalya'daki eğitim reformunu anlatırken, bu eğitim reformunun devlet okulları ya da özel okullarda ne şekilde yürütüldüğünden bahsedecek. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olan Muammer Yıldız ise Türk okullarında var olan yabancı eğitim uygulamalarının ne durumda olduğunu ve ne şekilde geliştirilebileceğini değerlendirecek.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz