Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim bakanlığı 20 bin öğretmeni sözleşmeli statüde alacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün yaptığı açıklamada, önümüzdeki hafta 20 bin öğretmen alımı için duyuruya çıkılacağını belirtmişti. Ancak açıklamada, alımın kadrolu mu yoksa sözleşmeli mi olacağına dair bilgi verilmemişti. Bu detayı memurlar.net olarak bizler açıklıyoruz.

ALIMLAR SÖZLEŞMELİ STATÜDE OLACAK

Bilindiği üzere, Bütçe Kanununda, tüm kamu kurumlarının yapacağı atamalar için 5 bin adet atama izni bulunmaktadır. Dolaysıyla, memurlar.net olarak, Bakanın bahsettiği 20 binlik öğretmen alımının kadrolu olmayacağını biliyoruz. 20 bin öğretmen alımı, sözleşmeli statüde olacaktır.

Yorumlar
 • malatyalı fenci

  mülakatta tarafsız ve torpilsiz komisyon istiyoruz.milli eğitim buna, bu sefer dikkat etmelidir.insanların gecelerboyu çalışıp aldıkları kpss puanını hiç kimse görmezden gelemez...

  cevapla
 • Ülkü

  lütfen adil mülakat....arkadaşın dediği gibi kpss düşük alana mülakatta uçurursan derdimizi kime anlatacağız.hiç olmazsa kpss puanına yakın puan verin...

  cevapla
 • sınıfçı

  mülakat istemiyoruz.ama yapacaksanız da adil bir sınav yapın.kpss de 75 alan birine 95 verirsen,bunu hiç kimseye açıklayamazsın.sesimizi duyan birileri çıkar inşAllah.

  cevapla
 • Zeki hoca

  torpilsiz ve adam kayırmacasız bir mülakat bekliyoruz.bakalım bunda da önceki gibi şaibe ve hak ihlalleri olacakmı...

  cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz