Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

7-13 Yaşındaki Çocuklara Kodlama Eğitimi Verilecek

Teknolojinin hızla gelişmesi mobil telefonlar içerisinde kullanılan 65 milyon kadar aplikasyonu, dijital dünyanın temeli haline getirmiş bulunuyor.

  Vodafone ise yazılımcıların bu dünyaya katkı verebilecek nitelikle olduklarını ve bu yüzden de yazılımcılar yetiştirmek adına eğitim vermek istediğini dile getirdi. Vodafone, bu eğitimi çocukluk döneminde başlatacak. 7 yaşından itibaren başlatılacak bu eğitim ile nitelikli yazılımcılar yetiştirmek planlanıyor.

Vodafone, 25. yılını kutlamak adına Londra'da bir tören gerçekleştirdi. Vodafone Vakfı'nın bugüne kadar kadın, çocuk ve engelli vatandaşlar ile ilgili bir çok proje gerçekleştirdiğini görmekteyiz. Bu yılda çocuklar için kodlama eğitiminin vermesini sağlayacağı belirtilen Vodafone Vakfı'nın, bu eğitimin Dijital Kalkınma Seferliği hedefinin kapsamında olacağını belirtiyor. Vodafone Vakıf Başkanı olan Hasan Süel çocuklara verilecek olan bu eğitim ile ilgili bir takım bilgiler vererek bu konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Verecekleri bu eğitim ile dijital kalkınma atağının başlatılacağını, yalnızca teknoloji tüketen değil aynı zamanda teknoloji üreten bir nesil yaratmak istediklerini söyleyen Hasan Süel, bu projenin Türkiye için çok önemli olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin dijital geleceğe taşınması gerektiğini söyleyen Hasan Süel, bu durumun çocuklar ile birlikte gerçekleşmesi için adımlar attıklarını ve bu projenin Vodafone Vakfı'nın Türkiye'deki onuncu yılı ödüllendirecek bir proje olacağını ifade etti.

Vodafone Vakıf Başkanı olan Hasan Süel, eğitim verecekleri çocukların 7-13 yaşlarında olacağını, kodlama seviyesinin dünya genelinde ortaokul olduğunu fakat Türkiye'de bunu ilkokul seviyesinde olan çocuklar ile birlikte gerçekleştireceklerini ifade ederken, bu eğitimin Türkiye'nin geleceği için çok önemli bir proje olduğunu savundu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz