Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Banduma Çok Fazla Turistin İlgisini Çekiyor

Kastamonu ilinde bulunan Münire Medresesi kapsamında faaliyet gösteren bir yiyecek içecek hizmetinin verildiği restoranda yapılan banduma yemeği bölgeyi ziyaret etmeye gelen birçok turist tarafından ilgi görüyor. Bölgeye gelen turistlerin yerli ya da yabancı olması fark etmiyor, her turist banduma yemeğini merak ediyor.

Restoranda müşterilerin hizmetine sunulan bu banduma adlı yöresel yemek çok fazla insan tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Kastamonu ilinde yaşayan halkın evinde bulunan malzemeler ile yapmış oldukları bu banduma yemeğinin, evdeki malzemelerin değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıktığı belirtiliyor. Banduma yemeğinin ortaya çıktığı günden itibaren ilgi gördüğü fakat son zamanlarda çok daha fazla bu yemeğe ilginin olduğu belirtiliyor. Bölgeyi ziyaret etmek için gelen yerli ya da yabancı turistlerin bu bölgeye ait olan banduma yemeğini tatmadan bu bölgeden gitmek istemedikleri iddaa ediliyor.

Banduma yemeği hakkında bilgi veren Tarihi Münire Medresesi bünyesinde faaliyet gösteren restoranın işletmeciliğini yapmakta olan Yavuz Emen, banduma yemeğinin bu kente ait en önemli yemeklerin arasında olduğunu söyledi. Banduma yemeğinin bu bölgede yetiştirilen malzemeler ile yapıldığını söyleyen restoran işletmecisi Yavuz Emen, bu yemeği kendi açtıkları yufka, hindi ile yine bu bölgede yetişen ceviz ve Ilgaz yaylalarından gelen tereyağı ile yaptıklarını sözlerine ekledi. Banduma yemeğinin ortaya çıkma hikayesinden bahseden Yavuz Emen, eski zamanlarda yoksul bir ailenin evdeki malzemeleri kullanarak elde ettiği bir yemek olduğunu anlattı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz