Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Hassas Burunlara Sahip Köpekler Kaçakçıların Kabusu Oluyor

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğünde bulunan eğitimli bir takım köpek, kaçakçıların kabusu haline gelmiş bulunuyor. Sürekli olarak düzenli eğitim alan köpekler hassas burunları ile kaçakçıların işlerini gerçekleştirmelerine engel oluyor.

 

Köpekler, eğitim aldıktan sonra çeşitli testlerden geçiyor. Geçmiş oldukları bu testlerin bir köpek için zor testler olduğu belirtilirken, bu testlerden geçen köpeklerin dedektör köpek olarak adlandırıldıkları söyleniyor. Dedektör köpekler gerekli eğitimini tamamlamış ve zorlu testlerden geçmiş ise güvenlik ile ilgili işlerde aktif olarak yer alıyor. Güvenlik işlerinde yer alarak güvenliği tehdit eden herhangi bir durumun tespiti ile ilgili rol alan köpekler, kaçakçılara geçit vermediği belirtiliyor. Güvenlik ihlali yapacak olan kaçakçıların, bu eğitimli köpeklerden dolayı amaçlarını gerçekleştiremedikleri ve yakalandıkları belirtiliyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü kapsamında yer alarak etkili roller alan köpekler, birçok operasyona katılarak bu operasyonlardan başarı elde ediyor. Hatta başarılı birçok operasyonlarda eğitimli köpeklerin büyük etkileri olduğu ve çoğu operasyondan büyük bir başarı ile çıkmış oldukları belirtiliyor. Rona, Betty ve Bea isimlerindeki eğitimli köpekler özel mamalarla beslenerek her gün eğitime katılıyor. Zorlu kondisyon eğitimlerini tamamlamak durumunda olan bu köpekler eğitimlere idarecileri ile birlikte katılım sağlıyor. Uyuşturucu operasyonlarınde başarının elde edilmesine yardımcı olan bu eğitimli köpekler birçok uyuşturucu maddenin ele geçirilmesini sağlayarak kaçakçıların bir kabusu haline geldi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz