Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Hızlı Tren Öğretmene Yarı Fiyatına

Devlet demiryolları öğretmenlere büyük bir kıyak yaptı ve 24 kasım öğretmenler gününde seyahat edecek tüm öğretmenlere yarı fiyatına bile satacağını belirtti.

 Milli Eğitim Bakanlığı ve TCDD işletmesi arasında yapılan bir protokol kapsamında harekete geçen demiryolları işletmesi 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bugün içinde seyahat yapacak öğretmenlerin anahat veya bölgesel trenler ile Yüksek Hızlı Tren hatları için alacakları biletlere yüzde elli indirim uygulayacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü kanalıyla yayınlanan duyuruda öğretmenlerin 24 Kasım tarihinden itibaren bir hafta boyunca yapacakları tren yolculuklarında tüm hatlarda yüzde elli indirimle seyahat yapmalarının mümkün olduğu söyleniyor.

Ayrıca demiryolları işletmesi tarafından konuyla ilgili pek çok okulda açık alanlara asılmak için afişler bastırıldı ve yakın zamanda milli eğitim müdürlüklerinden tüm okul müdürlüklerine verilecek olan afişlerde durum açık bir şekilde anlatılacak. Öğretmenler 24 Kasım’dan 30 Kasım tarihine kadar yapacakları tüm tren yolculuklarında %50 indirim kazanacak. İndirimli tren biletini almak için demiryolları gişeleri veya anlaşmalı acentelerden yapılacak biletlemelerde öğretmenlerin MEB personel kimlik kartlarını göstermeleri gerekecek. İnternetten yapılacak bilet alışverişlerinde indirim uygulanmayacak. Öğretmenler kartlarını göstererek öğretmen biletlerini yarı fiyatına alabilecek. Buna göre ilgili tarihler arasında Ankara İstanbul arasındaki hızlı tren hattında yolculuk yapacak öğretmenler 35 TL’ye, Ankara Eskişehir ve Konya arasındaki hızlı tren seferlerinde 20 TL ödeyecek. Tüm ana hat ve bölgesel trenlerde de seyahatin uzunluğuna göre belirlenen ücret tarifesinin üzerinden yarı fiyatlandırma yapılarak seyahatler yapılabilecektir. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz