Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Memur Atama Kontenjanı Açıklandı

Sonunda memur atamalarına ilişkin kontenjanlar açıklandı. Devlet personel başkanlığı açıklamasına göre beş binden biraz fazla alım yapılacak.

 2014 yılı ikinci dönem merkezi atamalarına ilişkin kadro ve kontenjanlar net olarak belli oldu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından ÖSYM’ye gönderilen listeler uyarınca bu yıl kamu kurum ve kuruluşlarına 5 bin 27 personel ataması yapılacak. En çok personel ataması lisans mezunları arasından yapılırken en az atama lise mezunlarına  verilecek. Lise mezunları bu merkezi atama döneminde 527 kontenjana sahip olacak.

ÖSYM başkanlığı kılavuzunu yayınladı ve adayların belirlenen tarihler arasında aday işlemleri sistemi üzerinden tercih formlarını doldurup onaylayarak sisteme göndermelerini talep etti. Adayların kılavuzu dikkatli bir şekilde okumasında fayda var. Zira adayların mesleki yeterlilikleri ve mezun oldukları kurumlar tercih yapabileceği kontenjanların belirlenmesinde hayati bir öneme sahip. Eğer aday mezunu olmadığı bir alanda tercih yaparsa atansa bile görevine başlayamaz ve ataması iptal edilebilir. Somut bir örnek vermek gerekirse; bilgisayar teknikeri olan bir kişi sadece merkezi atamalarda açıkça belirlenen merkezi atamalarda belirlenen ilgili bilgisayar teknikerliği kontenjanlarına tercih yapabilmektedir. Bu alanın dışında yapacağı diğer tercihler geçersiz sayılacaktır.

Bu nedenlerden ötürü adayların tercih kılavuzundaki kadroların karşılığı olan özel şartları iyi bir şekilde okumalıdır. Tercihlerinde hataya düşmemek adına kadro kodlarını da iyi bir şekilde sisteme dikkatlice girmelidir. Kayıtlar tamamlandıktan bir veya iki gün sonra sistem otomatik olarak atamaları gerçekleştirecektir. Atamalarda önemli olan puan üstünlüğü olduğu için puanı yüksek olan adaylar daha avantajlı olacaktır. Tüm adaylara şimdiden iyi bir atama dönemi  geçirmelerini diliyoruz.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz