Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Nilüfer Belediyesi'nden Öğrencilere Ücretsiz Kahvaltı

Bursa ili Nilüfer ilçe belediyesi tarafından yeni bir uygulama hayata geçiriliyor. Bundan sonra her sabah tüm üniversite öğrencilerine yerleşkenin önünde ücretsiz çay ve simit dağıtımı yapılacak.

Bursa Nilüfer Belediyesi öğrencileri sabah ücretsiz bir şekilde doyurmak amacıyla yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Bundan sonra Uludağ Üniversitesi Merkez Yerleşkesi önünde her sabah belediyeye ait bir araç tüm öğrencilere ücretsiz çay ve simit dağıtımı yapacak. Sabah kahvaltısını aceleyle evden veya yurttan çıkamadığı için yapamayan öğrenciler ücretsiz kahvaltı yapma imkanı bulacak. Belediyeye ait simit çay servisi hafta için her gün saat 8-10 arasında hizmet verecek. Hizmetler sadece bunlarla da sınırlı değil. Aynı zamanda belirli günlerde sıcak çorba veya soğuk sandviç seçenekleriyle menü zenginleştirilecek öğrenciye daha uygun ve doyurucu bir kahvaltı yapma imkanı doğacak. 

Belediyeden yapılan açıklamada haftaiçi her gün Görükle Yerleşkesi'nde ücretsiz çorba dağıtımı yapılacağı, Uludağ Üniversitesi Merkez Yerleşkede ise pazartesi çarşamba cuma günleri sıcak çorba, salı ve perşembe günleri ise çay simit ve soğuk sandviç dağıtımı yapılacağı duyuruldu. Hizmet bununla da bitmedi. Belediye her akşam merkez yerleşkede saat 16-18 arasında sıcak çorba dağıtımı da yapacak. 

Geçtiğimiz günlerde hayata geçen uygulamanın açılışını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yaptı. Bir zamanlar kendisinin de öğrenci olduğunu ve bazen uzun bir süre sıcak bir yemeğe veya iyi bir kahvaltıya muhtaç yaşadığını kaydeden Bozbey uygulamayla öğrencilerin karnını doyurarak devletimizin sosyal yönünü ortaya çıkaracağız dedi. Açılışta öğrencilerle ayak üstü sohbet de eden Bozbey tüm öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Nilüfer Belediyesi'nin hedefi günde 2 binden fazla öğrencinin karnını doyurmak.

Benzer bir uygulamayı Ankara Büyükşehir Belediyesi yıllardır uyguluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi araçları haftaiçi her gün ders çıkışlarında bazı üniversitelerin yerleşkeleri önüne kurdukları gezici araçlarla ücretsiz çorba dağıtımı yapıyor. Uygulama sadece öğrencileri değil civardan geçen tüm vatandaşları kapsıyor. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz