Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Öğretmene Şiddet Haberleri Yeniden Başladı

Bu eğitim öğretim yılının kayıtlara geçen ilk öğretmene şiddet haberi İzmit’te yaşandı. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı gelmedi.

 İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmene şiddet olayı baş gösterdi. Bu adli vaka da bu eğitim öğretim yılının ilk öğretmene şiddet vakası olarak kayıtlara geçti. Okulların açılmasının üzerinden henüz iki ay geçmeden bu şiddet haberini duymak ve sizlerle paylaşmak oldukça acı. Tam gerekli önlemler alındı öğretmenler rahatlıkla derslerine girebilir derken her şeye rağmen öğretmene şiddet haberlerini vermek bizim için de acı verici.

Lisede görev yapan matematik öğretmeni ile bir öğrencisi arasında yaşanan bir olaya göre bilinmeyen bir nedenden dolayı  öğretmen ve öğrenci sözlü tartışmaya girdi. İlk açıklamalara göre kavganın nasıl başladığının bilinmediği ancak öğrencinin öğretmene ters bir cevap verdiği ve bunun üzerine öğretmenin öğrenciye sinirlenerek ters cevap verdiği tahmin ediliyor. Öğretmenin de kendisine bağırmasına sinirlenen öğrenci bunun üzerine cinnet geçirerek öğretmeninin boğazına sarılıp uzun bir süre sıkmaya çalışmış. Direnen öğretmen öğrencisinden kurtulmuş ve daha sonra kendini savunmak amacıyla öğrenciyi darp etmiş.

Olay sonrasında öğretmen ve öğrenci okul müdürünün yanına gitmiş, okul müdürü de okula polis çağırarak tarafların ifadesine başvurmuş. Polis karakoluna giden öğrenci ve öğretmen birbirlerinden şikayetçi olmuş  ve ardından da savcılığa gitmiş. Savcılık polisin olay yerine giderek bir fezleke hazırlamasını, görgü tanıklarının ifadelerine başvurarak hangi tarafından haklı olduğunun belirlenmesini talep etmiş. Şu anda sorgulama devam ediyor ve kimin haklı kimin haksız olduğu öğrencilerin, öğretmenlerin ve okuldaki diğer olayı gören çalışanların ifadesinin alınmasından sonra ortaya çıkacak. Öğretmenler arasında meslek liselerinin belalı okullar olarak anılması ve sık sık buna benzer ancak polise ve savcılığa aksettirilmeyen olayların yaşadığı biliniyor.

                

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz