Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Öğretmenlere Alan Değişikliği İçin Geri Sayım Başlıyor

Öğretmenler için alan değişikliği hakkının verilmesi hakkında son haberleri paylaşıyoruz. Öğretmen alan değişikliği kısa zamanda gerçekleşecek.

 Haftalardır hatta aylardır konuştuğumuz tartıştığımız pek çok yetkilinin olaya el attığı alan değişikliğinde son virajlara giriliyor. Her ne kadar geçtiğimiz haftalarda milli eğitim bakanı sayın Nabi Avcı’nın alan değişikliğini düşünmüyoruz açıklaması gelse bile alan değişikliğinin en kısa zamanda hayata geçirileceği konuşuluyor. Zira MEB bünyesinde çalışan on binlerce öğretmen 4+4+4 eğitim sistemine geçilmesiyle birlikte birden açığa düştü. Özellikle sınıf öğretmenliği kadrosunda hızlı bir düşüş olması üzerine bakanlık pek çok branş öğretmenini geçici olacağı vaadiyle sınıf öğretmenliğine getirmişti. Bunun üzerine branşlarda da boşluklar oluşmaya başladı.

Bakanlık oluşan boşlukları ne kadar atama yaparsa yapsın dolduramadı. Bunun üzerine alan değişikliği hakkı tekrar gündeme getirildi. Öğretmenlerin alan değişikliği hakkını aylarca sitemizde yayınlamıştık. Sonunda yetkililer de bu değişikliğin bir lütuf değil bir hak olduğunu fark ederek harekete geçti. Aldığımız duyumlara göre bakanlık alan değişikliğini şu an devam eden norm kadro belirleme işlemlerini tamamladıktan hemen sonra gündeme getirecek. Büyük ihtimalle alan değişikliği tercih ve atamaları ara tatil döneminde yapılacak. Bu iki haftalık süreçte başvurular alınıp değerlendirilecek ve oluşan yeni sonuçlar açıklanacak. Belki de daha erken bir tarihte alan değişikliği gündeme gelebilir. Ancak artık kesin olarak söyleyebiliriz ki önümüzdeki üç ay içinde alan değişikliği hakkı öğretmenlere verilecektir. Şimdiden tüm öğretmenlerimize hayırlı olsun. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz