Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Öğretmenlere Yapılan Zam Görüldüğü Gibi Değil

Bakan Şimşek öğretmenlere yapılan zam eleştirilirken aslında yapılmış olan diğer eklemelerin de göz önünde bulundurulması gerektiğini dile getirdi.

 Her yıl maaşlarına aldıkları zamlar ile birlikte maaşlarına enflasyon farkı da yansıtılan memurlar bu yıl da kendilerine enflasyon farkı verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Maliye Bakanı Şimşek tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl memurlara enflasyon farkı verilmeyecek.

Son zamanların en çok merak edilen sorusu olan memurların enflasyon farkı alıp alamayacağı yönündeki soru Şimşek tarafından yanıtlanarak memurlara bu yıl enflasyon farkı verilmeyeceği açıklandı.

Şimşek bu seneye ilişkin herhangi bir değişiklik görülmediğini söyleyerek bir toplu sözleşme yaptıklarını ve bu toplu sözleşme kurallarının dışına çıkılamayacağını söyledi. Bu durumda sadece 175 TL’lik brüte bakmamak gerektiğini çünkü bununla birlikte öğretmenlere 75+75 TL de seyyanen zam yapıldığını dile getirdi. Yapılan bu zammın etkisinin bile 1 milyarın üzerinde olduğunu dile getiren Şimşek yapılan eleştirilerde bu hususun da göz önünde bulundurulması gerektiğini söyledi.

4C'ye ait, geçici personel ücretlerinde brüt ilave 350 lira artış, artı bir de aile yardımı yapıldığını söyleyen Bakan, bunların hepsinin dikkate alınması durumunda gerçeklerin hiç de söylendiği gibi olmadığının ortaya çıkacağını dile getirdi. Bu durumda 2014 yılının en düşük memur maaşının bu şekilde yüzde 8,3 artmış olacağını ve ortalama memur maaşının yüzde 8,5 artacağını sözlerine ekledi.

2014 yılı için 10 aylık TÜFE’nin  yüzde 8,45 olduğunu dile getiren Şimşek ayrıca toplu sözleşme gereğince  senenin tamamı için de yüzde 9,4 olarak değişeceğini söyledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz