Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Okula Gitmeyen Çocukları Öğretmenler Tespit Edecek

Eğitim her insanın alması gereken ve hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı bir faaliyettir. Özellikle de temel eğitim her çocuk tarafından alınmak zorundadır. Bir annenin ya da bir babanın çocuğunun temel eğitim almasını engellemesi ya da izin vermemesi gibi bir durum söz konusu bile değildir.

Bu konu ile ilgili Çorum'da bir annenin iki oğlunu ortaokulda eğitim gördükleri bir dönem içerisinde okula göndermediği iddia ediliyor.

Çorum ilinde yaşayan 37 yaşında olan Sibel Kubatoğlu için çocuklarını okula göndermediği gerekçesi ile 2 bin lira ceza kesildi. Sibel Kubatoğlu'na Çorum Vergi Dairesi tarafından bir tebligat geldi. Gelen bu tebligatla şoke olan anne, iş sahibi olmadığını ve bu cezayı ödeyecek durumunun olmadığını dile getirdi.

Eşi ile on yıl önce ayrıldıklarını söyleyen Sibel Kubatoğlu, çocukları ile birlikte bir hayat sürdürmeye devam etti. Sibel Kubatoğlu'nun iki oğlu ortaokul eğitimi aldıkları dönemde eğitim hayatlarına devam etmeyerek devamsızlık yaptı. 5 Mayıs tarihinde kendisine gelen bir tebligatla şaşkınlık içerisine giren Sibel Kubatoğlu, Halk eğitim merkezlerinde sağlanan kurslara giderek egitim aldığını ve bir işe girmek niyetinde olduğunu belirterek şu anda işsiz olduğunu söyledi. Şu anki ekonomik gücünün bu cezayı ödemeye yetmediğini anlatan Sibel Kubatoğlu, yardım isteğinde bulundu. Çocuklarının okula gitmesi için gerekli özeni gösteremediğini söyleyen Sibel Kubatoğlu, gitmeleri için çok mücadele ettiğini fakat başarılı olamadığını dile getirdi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz