Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Tarih Öğretmenleri Şubat Atamasından Umutlu

MEB Personel - Şubat ayına az bir süre kala branş öğretmenleri suskunluklarını bozarak şubat ataması için kontenjan beklentisi içerisine girdi. Biyoloji,fizik derken bir tarih öğretmenleri de şubatta hatırı sayılır kontenjan beklentisini dillendirmeye başladı.

 Tarih öğretmenlerinin önemini belirten bir söz ile cümleye başlarsak önemini o denli ortaya dökeriz.Atamız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk;Tarihini Bilmeyen Bir Millet Yok Olmaya Mahkumdur. Bu cümleden yola çıkarak eğitimde önemli bir yeri olan tarih öğretmenleri Şubat ayında gerçekleşmesi muhtemel olan MEB öğretmen atamasında eğitimin tarih susuzluğunu giderecek derecede öğretmen alımı gerçekleştirilmesi yönünde görüş bildiriyor.

Atama bekleyen tarih öğretmenlerinin ise durumunu anlatan belkide en anlamlı cümle Tarih Yazalım Derken Tarih Olacağız.Tarih öğretmenliği branşında son verilere göre 27 bin öğretmen adayının atama için gün saydığı bilinmekte 27 bin gibi sayıya oranla 98 kişinin atanması öğretmen adaylarını hüsrana uğratmış olsada şubat atamasında MEB'den önemli sayıda kontenjan beklentilerini yinelediler.

Atama bekleyen tarih öğretmenlerinin beklentilerini anlatan paylaşımlar;

Tarihimizi geçmişimizi gelecek nesillere anlatmak için geleceği aydınlatma adına Tarihçilere sahip çıkın

471 bin öğretmen var, birçok avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla

Tarihi yazalim derken tarih olacaz ayip valla

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz