Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Teröristler Elektrik Dağıtım Şirketini Zarara Uğrattı

Bölücü terör örgütü PKK, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde eylemlerini sürdürüyor. Terör örgütü mensuplarının bölgedeki varlığı güvenlik güçlerinin yanı sıra yerli halk ve bölgede faaliyet gösteren şirketler açısından da büyük problemler ortaya çıkarabiliyor.

 Birçok esnafın kepenk kapatmasına, vatandaşların evlerinde mahsur kalmasına sebep olan PKK, bunun yanı sıra Diyarbakır elektrik dağıtım şirketlerini de önemli derecede zarara uğratmış durumda. Operasyonların devam ettiği Diyarbakır'da terörist faaliyetlerin en yoğun olarak görüldüğü yerlerde, son birkaç ay içerisinde elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ, yaklaşık 74 milyon lira civarında zarara uğratıldı.

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ tarafından yapılan açıklamalara göre terörist faaliyetlerin devam ettiği bölgede şirketin zararı 74 milyon lira civarında olduğu belirlendi. DEDAŞ, Batman, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Mardin, Diyarbakır bölgelerinde elektrik dağıtımından sorumlu firma. DEDAŞ yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre bölgede 1.6 milyon insana elektrik hizmeti veriliyor. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre terör olaylarının yoğun olarak sürdüğü Silopi, Cizre, Nusaybin, Sur gibi bölgelerde elektrik dağıtım hatlarında çok büyük hasarlar meydana geldiği bilgisi verildi.

Sıcak bölgede terörist eylemler sonucunda elektrik dağıtım ağına verilen zararın tutarı yaklaşık 46 milyon lira olarak belirlenirken bölgede süren operasyonlar sebebiyle yerli halkta bölgeden ayrıldığı için elektrik kullanımı da neredeyse sıfıra indi. Evlerinden ayrılan abonelerin de kullandıkları elektriğin fatura edilememesi sebebiyle DEDAŞ yaklaşık olarak 28 milyon lira zarara uğradığını duyurdu. Bu zararla birlikte şirket, toplamda 74 milyon lira zarar ettiğini açıkladı.

 
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz