Öğretmen Atamaları Haberleri Tümü

Yunanistan'da Grev Hayatı Durdurdu

Komşu ülke olan Yunanistan'da kamu ve özel çalışanları tarafından genel grev başlatılmış bulunuyor. Kamu ve özel sektör çalışanları yapmış oldukları bu grevi emeklilik ile vergi düzenlemeleri durumuna karşı olarak gerçekleştiriyor.

 Yunanistan'da önümüzdeki hafta sonu içerisinde Meclis tarafınca oylanacak olan emeklilik ve vergi düzenlemelerine karşı olarak üç gün sürecek bir greve başlayan kamu ve özel sektör çalışanları, üç gün sürecek grevlerini bugün başlatmış bulunuyor.

Yunanistan Kamu Federasyonu kısa adı ile ADEDY ve Yunanistan İşçi Sendikaları Konfedarasyonu kısa adı ile GSEE tarafından yapılan bir çağrı ile kamu ve özel çalışanlar, hafta sonu içerisinde Meclis tarafınca oylanacak olan emeklilik ve vergi düzenlemelerine karşı bir takım gösteriler düzenleyecektir. Yunanistan İşçi Sendikaları Konfedarasyonu daha önce işçi bayramı gerekçesi ile pazar günü içerisinde bir günlük olacak şekilde gerçekleştirilecek olan grev ve gösteri çağrısında bulunmuştu. Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu hafta sonu içerisinde Meclis tarafından oylanacak olan emeklilik ve vergi düzenlemeleri ile ilgili olarak da hükümeti meclis darbesi yapmak ile suçlamış bulunuyor.

Yunanistan'da gerçekleştirilen grevden dolayı ulaşımda bir takım aksaklıklar yaşanıyor. Gerek şehir içi toplu taşımada gerekse deniz taşımacılığında yaşanan bir takım aksalıklar aynı şekilde tren seferleri ile kamu hizmetlerini de etkilemiş bulunuyor. Bu yüzden dolayı trafikte bir yoğunluk söz konusu olmaktadır. Yunan Denizciler Fedarasyonun da dört gün sürecek bir grev yapmasını açıklamasının ardından deniz ulaşımında da aksaklıklar yaşanması bekleniyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz