Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Bankaların Oyununa Gelmeyin

Kredi kartı kullanımı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kişinin geliri ile kullandığı kredi kartı limitinin arasında ise çok büyük farklılıklar bulunuyor. Bankalar bir kişiye kredi kartı ya da bireysel kredi vermeden önce, o kişinin kredi kartı borcunu ya da bireysel kredi borcunu ödeyip ödeyemeyeceği üzerinde pek de fazla durmuyor.

 Bu yüzden kredi kartı borcu ve bireysel kredi borcu yüzünden yasal takibe giren kişilerin sayısının her geçen gün arttığı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Onursal Başkanı olan Aydın Ağaoğlu bu konu ile ilgili bir takım bilgiler vererek, bu duruma neden olan durumları analiz etti.

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Onursal Başkanı olan Aydın Ağaoğlu, kredi kartı ya da bireysel kredi borçlarının ödenmesi konusu ile ilgili yaşanan sıkıntıların bir takım önemli nedenlerden kaynaklandığını belirtirken, bankaların kişilere kişinin gelirinin dört katı kadar limitli kredi kartı ya da bireysel kredi vermesinin bu duruma en büyük etken olduğunu söyledi.

Kart kullanan birçok kişinin olduğu göz önünde bulundurulacak olursa, bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun da finansal bilgi yetersizliğinin olması ve ödeme yapabilecek güçlerinin çok daha üzerinde borçlanması her geçen gün bireysel kredi ya da kredi kartı borcu dolayısıyla yasal takibe girenlerin sayısının artmasına sebep oluyor. Taksit imkanının tüketiciyi kandıran en önemli etken olduğunu dile getiren Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Onursal Başkanı olan Aydın Ağaoğlu, alışveriş puanlarının da kişiyi harcamaya eğilimli bir insan yapmasından bahsediyor.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz