Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Belediyeye Tepki İçin Mezarlığı Temizlediler

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensupları sebebiyle bölgede uzun zamandır operasyonlar sürdürülüyordu. Operasyonlar sırasında da sokağa çıkma yasağı bulunduğu için bölgede birçok hizmet aksıyordu.

İlçede belediyenin hizmetini protesto etmek amacıyla bir grup vatandaş bir araya gelerek operasyonlar sebebiyle aylardır kapalı olan Çifte Havuz Mezarlığı'na gitti ve burada temizlik çalışması başlattı.

Bir grup vatandaş, HDP'li Sur Belediyesinin ilçede temizlik hizmetlerini olması gerektiği gibi yerine getirmediğini savunarak Sur ilçesinin Fatih Paşa Mahallesi'nde bulunan ve uzayan yabani otlar sebebiyle insanların da ziyaret etmekte zorluklar yaşadığı Çifte Havuz Mezarlığı'na giderek bölgede temizlik çalışmaları yapmak için kolları sıvadı. Mezarlığa girerek uzayan otları kesen vatandaşlar, belediyenin yapması gereken bu temizlik hizmetini kendileri gönüllü olarak yaptıklarını belirterek belediyeyi protesto etmek istediklerini söyledi.

Temizlik yapan vatandaşlardan Süleyman Büyüm, belediyenin yapması gereken hizmetleri yapmadığını ve bu durumunda vatandaşları mağdur ettiğini açıkladı. Büyüm, Sur halkının terörden çok çektiğini ve bu esnada da halkın oyuyla yönetime gelmiş bir belediyenin görevini hiç bir şekilde yerine getirmediğini, hatta bunun için çalışma bile yapmadığını hatırlatarak belediyenin sorumlu olduğu işleri Sur halkının yerine getirdiğini söyledi.

Mezarlıkta çalışanlardan gönüllü olan Şefik Baliç de halkın oyuyla yönetime gelen belediyenin yine halka zulmettiğini belirterek yaşadıkları bu zor günleri unutmayacaklarını söyledi. Oy verdikleri belediyelerin hiç bir zaman bu bölgeye uğramadıklarını hatırlatan Şefik Baliç, ''bizim kimseye ihtiyacımız yok'' sözlerini kullandı.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz