Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Denizlerde Sonbahar Bereketi

Denizlerde balık bolluğu yaşanınca fiyatlar yarı yarıya düştü. Hamsinin kilosu 4, çinekopun kilosu 10 liradan satılıyor.

Denizlerde bahar bolluğu hem balıkçıları hem de tüketicileri sevindiriyor. Özellikle yıl içinde fazla et ve tavuk tüketemeyen işçi ve memur kesimi artık gözünü balık fiyatlarına dikmiş durumda. Denizlerin bu yıl bereketini balıkçılarla paylaşması yüzleri güldürüyor. En kaliteli ve geçmiş yıllarda en pahalı fiyatlara satılan balıklar bile alım gücüne uygun fiyatlara satılınca halk balık hallerine akın ediyor. En ucuz ve en iyi balığı yemek isteyen vatandaşımız poşetleri kilolarca balıkla dolduruyor.

Balıkçılar ve esnaftan aldığımız bilgilere göre balık fiyatları bir hafta içinde %50 düştü. Yarı yarıya düşen fiyatlar sayesinde balığa olan talep de arttı. Balık pazarında ve hallerde yaptığımız araştırmalarda fiyatların gayet uygun olduğunu fark ettik. Geçtiğimiz hafta yine bugünlerde kilosu 8-9 TL’ye satılan hamsi balığının kilosu bu aralar 4 TL. Yine kalitesi ve ulaşılmazlığı ile bilinen, lezzeti dillere destan çinekop balığının kilosunun 10 TL’ye kadar düştüğünü de fark etmek mümkün. Dolayısıyla 20 veya 30 TL’lik bir alışveriş yaparak en kaliteli çinekopu aile boyu  yemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Denizlerde bolluk devam ettikçe fiyatlarda %20 ile 30 arasında düşüşün devam edeceği belirtiliyor. Aylardır balığa hasret yaşayan halkımız bu fiyatlar karşısında gayet memnun. Diğer fiyatlara da şöyle bir göz atalım: Tekir ve barbun on TL’den satılıyor. Hamsi yer yer 4 TL’ye kadar düşmüş durumda. Çinekop kilosu on TL, istavritin kilosu 7 TL, palamut ise tanesi 5 TL’den alıcı buluyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz