Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Dükkan Kiralarının Fazla Gelmesi Esnafa Mobil Dükkan Tasarlattı

Edirne ilinde bulunan dükkanlara ait kiraların çok fazla olduğunu düşünen esnaf Osman Hocaoğlu, kendisine bir mobil dükkan tasarladı. Tasarladığı bu dükkanın, dış yapısının ahşaptan olduğu ve camekan ile rafları bulunduğu biliniyor. Kendi imkanları ile yapmış olduğu bu araç ile satış yapmaya hazırlanan esnaf Osman Hocaoğlu, bu düşünceye kendisini Edirne ilinde bulunan dükkanlara ait kiraların çok fazla olmasının ittiğini söyledi.

 

Osman Hocaoğlu'nun bir dükkan kiralayacak parasının olmaması durumunda kahvaltı servisi yapabilecek başka bir yönteme ihtiyaç duydu. Bu yöntemi ise kendisinin tasarlamış olduğu araç ile gerçekleştirdi. Osman Hocaoğlu'nun kahvaltı servisi yapmak istediği bu mini araç, marangoz arkadaşlarının kendisine sağlamış oldukları destek ile gerçekleşti. Bu araçta, kahvaltı servisi yapabilmek adına ihtiyacı olan yiyecekleri koymak için camlı raf, antika tadı veren ahşap dış görüntüsü, farlar ve ay yıldızlı forsu bulunmaktadır. Aracı gören insanlar Osman Hocaoğlu'nun ortaya koymuş olduğu bu dükkanı ilgi ile inceliyor.

Gıda sektöründe bilgili ve ilgili olduğunu söyleyen Osman Hocaoğlu, hayat şartlarının çok pahalı olmasına ayak uyduramadığını ve bu yüzden de böyle bir yönteme başvurduğunu anlattı. Her insanın sevdiği ve ilgi duyduğu işi yapması gerektiğini savunan Osman Hocaoğlu, kendisinin de bu yüzden bu işi bir şekilde yapmaya devam etmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Dizayn ettiği aracını çağa uydurmaya çalıştığını söyleyen Osman Hocaoğlu, en kısa sürede hizmet vereceğini söyledi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz