Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Hakan Şükür Gündemden Düşmüyor

Eski futbolcu ve Ak Parti İstanbul eski milletvekili şu anda bağımsız olarak parlamentoda yer alan Hakan Şükür gündemden düşmüyor. Şimdi de kendisinin attığı tweetler konuşuluyor.

 Eski Galatasaraylı futbolcu ve şu anda parlamentoda İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür son bir haftadır gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada partiden istifa etmemesi karşılığında kendisine bakanlık teklif edildiğini açıklayarak gündeme bomba gibi düşen Hakan Şükür galiba siyaseti yeni yeni öğreniyor olacak ki son bir iki haftadır attığı tweetlerle ülke gündemine oturmayı başarıyor.

Seçildiği ilk yıldan beri sessizliği ve gündeme karşı tepkisiz tutumlarıyla ben bilmem ağabeylerim bilir açıklamalarıyla nasıl milletvekili seçildiği tartışılan Hakan Şükür şimdiye kadar hiçbir yasa teklifinin altına imza atmadı. Hiçbir çalışmada bulunmadı. Yaptığı en büyük siyasi hamle ise dershanelerin kapatılması ve 17 Aralık süreci sırasında cemaate destek vererek partisinden istifa etmek olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde partiden istifa etmemek karşılığında kendisine bakanlık verileceğini açıklaması üzerine eski partisinden yalanlama gelmiş ve olayların üstü kapatılmaya çalışılmıştı. Ancak Şükür yaptığı açıklamalarla gündemden inmiyor. Şimdi de başbakan Davutoğlu’nun ABD’nin PKK’nın Suriye yapılanması PYD’ye yaptığı silah yardımına ses çıkarmamakla suçluyor. Hakan Şükür twitter’da özetle şunları söylemiş: Ahmet Davutoğlu yaptığı bir açıklamada PKK’nın silah bırakmadığını ve geri çekilmediğini biliyorduk ancak bunu kamuoyuna yansıtmadık demişti. ABD Kobani saldırılarına karşı koymak amacıyla PYD’ye silah yardımı yapıyor. Acaba stratejik derinlik bunu öngörmüyor muydu? İleride Türkiye’nin bölgede sözü dinlenmezse ve silah yardımıyla terör örgütlerini tavlayan ABD tek adı geçen unsur olursa Türkiye ne yapacak? PYD’ye ABD yardımı yapılması demek resmen ABD’nin bir terör örgütünü tanıması demektir. Tüm bunlara rağmen müttefik kabul ettiğimiz ülke teröre destek oluyor ama Türkiye sessiz. Ayrıca Davutoğlu’nun birileri sözünü tutup silahları bıraksaydı şu anda PYD örgütüne farklı bir gözle bakardık demesi de içler acısı durumumuzu gözler önüne seriyor.

Oldukça ağır ifadeler kullanan Hakan Şükür’e karşı eski partili arkadaşlarından ve parti üst yönetimlerinden nasıl bir tepki gelecek merakla bekliyoruz. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz