Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Kılıçdaroğlu 'Kimin Yaptığını Biliyoruz'

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Adalet Sarayı'nda duruşması sürdüğü esnasında bahçede bulunan Can Dündar, Murat Ş. adlı bir şahıs tarafından silahlı saldırıya uğramıştı. Murat Ş. polis tarafından gözaltında tutulurken, konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

 

Can Dündar'a yapılan silahlı saldırı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıyı azmettirenlerin kim olduğunu bildiklerini söyledi. Devletin zirvesindeki kişilerin kin söylemleri yaymasının doğru bir davranış olmadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, aylar önce bir mafya liderinin 'Oluk gibi kan akacak' sözlerini hatırlatarak bu sözlere rağmen bu kişiye polis tarafından hiçbir müdahale olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yerel Yönetimler Birimi tarafından düzenlenen belediye başkanları toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Türkiye'de yaşayan her vatandaşın 'ülkem nereye gidiyor' sorusunu kendisine yöneltmesi gerektiğini söyledi. Can Dündar davasında yaşanan silahlı saldırıya değinen Kılıçdaroğlu, İstanbul'un göbeğinde bir adalet sarayı önünde bir gazeteciye kurşun sıkılmasının kabul edilebilecek bir durum olmadığını söyledi ve Türkiye'yi bu hale getirenlerin suçlu olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, 'Oluk gibi kan akacak' diyen mafya liderine hiçbir işlem yapılmayıp kendisinin el üstünde tutulduğunu hatırlatarak, gazetecilere adalet sarayı önünde kurşun sıkıldığını hatırlattı. Saldırıyı yapan kişinin 'vatan haini' ifadesini kullandığına değinen Kılıçdaroğlu, doğru haber yaparak vatan haini olunmayacağını, vatan hainlerinin ancak Müslüman'ı Müslüman'a kırdırmak için Türkiye'nin imkanlarını kullanarak bölgeye silah sevkiyatı yapanlar olabileceğini ifade etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz