Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Okulda Velilere Uyum Semineri

Siirt Özel Celal Değer Koleji eğitimde kaliteyi arttırmak amacı ile öğrenci velilerine başarıda aile faktörü konulu bir seminer düzenleyerek konu ile ilgili aileleri bilinçlendirmeye çalıştı.

 Seminer Okul Rehberlik Uzmanı ve Aile Danışmanı Davut Bayazıt tarafından verilerek veliler çocuklarda görülen davranış bozuklukları, dikkat eksiklikleri, uyum sorunları, arkadaş seçimi ve ergenlik konularında bilinçlendirilmeye çalışıldı.

Ailelerin başarı üzerindeki etkisinin çok büyük olduğunu dile getiren Bayazıt, çocuklarının başarılı olmasını isteyen ailelere büyük görevler düştüğünü dile getirerek başarı çocuklar için başarılı anne babalara gerek olduğunu sözlerine ekledi. Anne babaların çocuklara sürekli ders çalış dememeleri gerektiğinde, bilgisayar ve cep telefonu kullanımı konusunda çocukları kontrol altında tutmak gerektiğini, sosyal yaşantılarını takip etmeleri zorunluluklarının olduğunu ifade etti. Ayrıca çocuklara düzenli ders çalışma alışkanlığı kazandırmada velilere büyük görevler düştüğünü sözlerine ekleyerek bunun küçük yaşlardan itibaren aşılanması gereken bir bilinç olduğunu da vurguladı.

Çocukları olumsuz etkileyen faktörlerin başında çocuğu sürekli başkaları ile kıyaslamanın geldiğini de söyleyen Bayazıt, bunun çocukların psikolojisini olumsuz etkilediğini de ifade etti. Seminer sonunda söz hakkı alarak konuşan okul müdürü Abdurrahman Dülger de yapıla çalışmanın çok verimli olduğunu ve bu tarz seminerlerin hem okullarında hem de ülke genelindeki diğer okullarda sık sık tekrarlanması gerektiğini vurguladı. Amaç sadece çocuk yetiştirmek değildir, bu konuda velilerde bilinçlendirilmelidir diyen Dülger, başarılı çocukların ancak bilinçli veliler ile sağlanabileceğini de sözlerine ekledi.

Yapılan programdan veliler de oldukça memnun kaldıklarını söyleyerek bu tarz seminerlere devam edilmesini istediklerini dile getirdiler.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz