Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Terör Mağduru Çocuklar Ne Durumda

Diyarbakır ilimizde bulunan Sur ilçesi içerisinde yaşanan terör olayları tüm vatandaşları etkilemişti. Terör örgütü PKK mensupları tarafından saldıraya uğradıkları için evlerini terk etmek durumunda kalan birçok aile bulunmaktatır. Bugünün anneler günü olmasına rağmen, Sur'da bulunan anneler bugünün sevincini hissedemeyip buruk geçiriyor.


Sur'da gerçekleşen terör örgütleri PKK mensupları tarafından yapılan saldırı sonucunda birçok anne evini terkederek ailesinin ve kendinin hayatı için endişeler yaşadı. Evini bu saldırılardan dolayı terk etmek zorunda kalan annelerden bir tanesi olan 23 yaşındaki L.S., AA muhabiri ile bir konuşma gerçekleştirdi. Evini terk etmek zorunda kaldığı için Kaymakamlık tarafından bir otele yerleştirilmek durumunda olan anne L.S., yapmış olduğu konuşma sırasında eşinin bir yıl önce kendisi ile çocuğunu terk etmiş olduğunu söyleyerek çocuğunun daha 2 buçuk yaşında olduğunu dile getirdi. Bu şartlar altında yaşamanın çok zor olduğunu fakat çocuğu için bu yaşama tutunmak zorunda olduğunu söyleyen L.S. terör olaylarının yaşanmasının her insanın psikolojisini bozması gibi kendisinin ve çocuğunun da psikolojisini bozduğunu belirtti.

Terörün mağdur ettiği bir diğer anne F.K. ise 4 çocuk annesi olarak hayata tutunmaya çalışıyor. Eşini yıllar önce kaybettiğini dile getiren F.K. çocuklarının bir tanesinin de engelli olduğunu söyledi. Evlerinin saldırı sonucunda kaybedilmesi ile yeni bir ev kiralamak durumunda kaldıklarını söylerken günde yirmi lira kazanarak evini geçirdirmeye çalıştığını dile getirdi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz