Yer Değiştirme Haberleri Tümü

Türkiye Otomotivde Geleceğe Yönelik Bir Yol Haritası ÇıkarTmalı

Türkiye son zamanlarda attığı bir takım adımlar ile yerli ve elektrikli araç teknolojileri ile ilgili bazı başarılar elde etti. Fakat Türkiye'nin otomativ üzerinde hem yan sanayi hem de ana sanayide yerlileşme oranında artış gerçekleştirmesi gerekiyor.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı olan Rahmi Çuhacı Türkiye'nin yerli ve elektrikli araç teknolojileri ile ilgili durumunu değerlendirerek bu konu hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı olan Rahmi Çuhacı yapmış olduğu açıklamada, ülkemizin otomotiv endüstrisi içerisinde gayet başarılı bir yol katettiğini fakat bu durumun yanı sıra inşaat sektörüne ek olacak şekilde otomotiv ve ileri teknoloji gibi katma değeri çok olan alanlar ile ilgili yatırımlarına dikkat çekerek Ar-Ge çalışmalarının da öneminden bahsetti. Türkiye ekonomisine ait bir takım risklerin ortadan kaldırılması adına gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Rahmi Çuhacı, geleceğe yönelik yatırım yapılmasının önemine dikkat çekti. Geleceğe yatırım yapmak adına ise teknoloji alanları ile elektrikli otomotiv üzerine yatırım yapılmasının gerektiğini anlatan Rahmi Çuhacı, bu durumun Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu ifade etti.

Bir Alman otomobili örnek olarak gösteren Fahri Çuhacı, Alman otomobilinin yapımı gerçekleşirken kullanılan yan sanayi ürünlerinin bir kısmının Türkiye'den gittiğini fakat bu durumun o otomobilin bir Alman otomobili olarak tanınmasına herhangi bir etki yaratmadığı söyleyerek, Türkiye'nin de bu anlamda geleceğe yönelik bir yol haritası ortaya koyması gerektiğini dile getirdi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz