Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Ağzıyla Yaptığı Resimler İçin 5. Sergisini Açacak

Yozgat ilinde hayatını sürdüren Narin Işık'ın, 3 yaşında kısmi felç geçirerek aynı zamanda da babasını kaybetti. 9 yıl önce ise hem ağabeyini hem de annesini kaybeden Narin Işık yaşadığı üzüntü dolayısıyla kol felci olarak yaşamına devam etti. Fakat Narin Işık'ın azmi ve yeteneği herkesin ağzını açık bırakacak nitelikteydi.

  Narin Işık ağabeyini ve annesini kaybetmesinin ardından kol felci geçirmesine rağmen 9 yıl boyunca ağzı ile 500'den fazla resim yapmış bulunuyor.

Narin Işık felç olmasının ardından kollarını kullanamadı. Fakat resim yapmak için kollarına ihtiyaç duymayan Işık, ağzı ile çok fazla sayıda yağlı boya resmi ortaya koydu. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Bakım ve Rehebilitasyon Merkezinde hayatını sürdüren Narin Işık, şu anda 51 yaşında. 3 yaşında koştuğu bir sırada düşmesi ile ayaklarını kullanamaz hale gelen Işık, aynı yıl içerisinde babasını kaybetti. 2007 yılı içerisinde ise annesi ve ağabeyini kaybeden Işık, acıların üst üste gelmesine rağmen içindeki hayata tutunma enerjisi hiçbir zaman kaybetmeyerek kendisini resime adadı. Ağzı ile tutmuş olduğu fırça sayesinde birbirinden güzel 500'den fazla resim ortaya koyan Işık, bir de şiir kitabı çıkardı. Aynı zamanda 5. resim sergisini açmak adına gerekli çalışmalarına da devam ettiği biliniyor.

Resim yapmayı çok sevdiğini dile getiren Işık, bu durumun kendisine çok fazla mutluluk verdiğini söyleyerek beşinci sergisini açmanın heyecanı içerisinde olduğunu ifade etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz