Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Akşener Başbakanlık Koltuğu İçin İddialı

Son aylarda, partisi içinde ortaya çıkan olaylarla gündem olan Meral Akşener, MHP'nin olağanüstü kurultaya gitmesi için çalışmalarını sürdürüyor

. MHP'nin kurultaya gitmesine yapılan çalışmalara ilişkin Akşener, ''Söz veriyorum, kimse beni aldatamayacak'' ifadelerini kullandı ve ortaya koyduğu çabalar sonucunda içinde olduğu yolculuğun başbakanlık makamında son bulacağını söyleyerek iddiasını ortaya koydu.

Akşener, başbakan olması durumunda düşük profilli başbakanlık gibi bir durumun asla oluşmayacağını, başbakanlığının ona verdiği yetkileri sonuna kadar kullanacağını ifade ederek şu anda Türkiye'nin içinde bulunduğu durum dahilinde herkesin yandaş veya candaş olarak addedildiğini hatırlatarak, ''Türk kadınını unutmuş bunlar, vız gelir tırıs gider'' ifadelerini kullandı.

Merak Akşener, kurultay çalışmaları kapsamında Aydın'ın Nazilli ilçesi Belediye Meydanı'nda düzenlediği mitingde destekçileriyle buluştu. Akşener, 1 Kasım seçimlerinde ortaya çıkan tabloyu MHP'nin haketmediğini, MHP'nin bu ülkeyi yönetecek güce sahip olduğunu herkese gösterebilmesi için bir kongrenin yapılmasını gerekli gördüğünü destekçilerine belirtti. Kongre sürecine dair bilgiler veren Akşener, mahkemenin MHP için 8 Nisan tarihinde kongreye gitme kararı verdiğini, bu kararın ardından MHP'ye darbe yapılıyor diye bir algı oluşturulduğunu söyleyerek partinin delegelerine paralel, darbeci gibi şeyler söylendiğini ifade etti ve ''biz paralel falan değiliz'' sözlerini kullandı.

Merak Akşener, burada yaptığı konuşmanın ardından İncirliova ilçesine gitti. İncirliova halkı, Merak Akşener'i develer eşliğinde karşıladı. Akşener, kendisine yapılan karşılamanın ardından Belediye Başkanı Kürşat Kare'yi de Belediye Başkanlığı binasında ziyaret etti. Ardından Kent Meydanı'na çıkarak kadınlarla sohbet eden Akşener, kadınların Anneler Günü'nü kutladı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz