Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Bonzai İle Mücadelede Ailelere Büyük Görevler Düşüyor

Geçmiş yıllarda haberlerde sıklıkla karşımıza çıkan esrar, eroin, kokain gibi kavramlara bir yenisi daha ekledi. Şimdi gençleri bekleyen yeni tehlikenin adı: Bonzai.

 Bonzai kullanımı günümüzde özellikle gençler ve lise öğrencileri arasında oldukça yaygınlaşmış durumda. Bu durum hem gençlerin hayatını tehlikeye atmakta hem de aileleri çocukları konusunda endişelendirmekte. Oldukça tehlikeli olan bir madde toplum sağlığı açısından büyük bir risk taşımaya devam ediyor. Bonzai kullanımının günümüzde bu kadar yaygın olmasının temel sebeplerinden bir tanesi ise bonzainin sanki bir bitkisel ürünmüş gibi satılması. Bonzainin içeriğinde ne var diye merak edecek oluşanız bu maddenin içeriği tam olarak bilinmiyor. Her ne kadar sentetik ürünlerle karıştırılsa da içine ne olduğu henüz açıklanmış değil.

Bonzai kullanana kişiler bonzai içerek kendilerini attıkları tehlikenin bilincinde olmuyor. Yaptıkları hatayı anladıklarında ise genellikle iş işten geçmiş, ger dönülmez bir yola girilmiş bulunuyor. Bağımlı olmak için bütün maddelerde olduğu gibi bonzaiyi de bir defa kullanmış olmak yetiyor. Özellikle gençler arasında her geçen gün artmakta olan bonzai kullanımına başlamada gencin farklı olma isteği, aile ile olan problemleri, merak gibi duygular etkili oluyor. Her ne kadar sorunlu ailelerde görülme sıklığı daha fazla olsa da gayet sağlıklı ailelerin çocukları da bonzai tuzağına düşebiliyor. Sorun her neden kaynaklanırsa kaynaklansın madde bağımlılığının çözümünde en temel görev ailelere düşüyor. Eğer aile çözümün bir parçası olmak istemiyorsa öğretmenlerin, memurların, polislerin, sosyal hizmetlerin yaptıkları hiçbir şey işe yaramıyor. Aile sorunları nedeni ile bonzai kullanımına başlamış olan gençler bile ailelerinden destek gördüklerinde bu bağımlılıktan çok daha kolay şekilde kurtulabiliyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz