Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Gençlik Kamplarının Hedef Kitlesi Maddi Durumu Zayıf Öğrenciler

Gençlik kampları her yıl maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ücretsiz tatil yapma fırsatı sunuyor. Öğretmenlerimizin öğrencilerini bu kamplara yönlendirmelerini tavsiye ederiz.

 Tüm öğrenciler Gençlik Merkezi'ne! Yıllardır faaliyette olmasına rağmen 2011 yılında kurulan Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alınan gençlik merkezleri ilkokuldan üniversiteye kadar pek çok yaş grubuna yetenekleri ve ilgi alanlarına göre sanat, spor, kültür ve el becerisi gibi pek çok alanda ücretsiz faaliyet veriyor. Her il ve ilçede bulunan gençlik merkezlerinde öğrencilerin ilgi duyduğu her alanda bir ücretsiz kurs mutlaka bulunuyor. Eğer öğrenciler olmayan ve açılmasını istediği bir kurs hakkında yazılı bildirim yapmaları halinde dönem başlarında istenen kurslar da açılabiliyor. Üstelik tüm bu faaliyetler ücretsiz olarak yürütülüyor. Merkezlere kaydolan ve etkinliklere katılan öğrencilerden hiçbir şekilde para talep edilmiyor. 

Gençlik merkezleri sadece bu aktivitelere değil kültürel aktivitelere de önem veriyor. Hareketlilik projelerinin çoğu gençlik merkezleri aracılığıyla yürütülüyor. Resmi bayram günlerinde özel etkinlikler yapılarak öğrencilere ülkemizin kültürü ve tarihi anlatılıyor. Her yaz yapılan gençlik kampları ve benzeri hareketlilik projesi etkinlikleri bu merkezlerde yürütülüyor. Türkiye genelinde gençlik merkezlerine kayıt olmuş 750 bin öğrenci var. Gençlik ve Spor Bakanlığı tüm projeleriyle son üç yılda milyonlarca gence ulaşmayı başardı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik gençlik merkezlerinde onlarca farklı alanda kursların bulunduğunu ve isteyen tüm gençlerimizin bu faaliyetlere ücretsiz olarak katılabileceğini söyledi. Oluşturulan gençlik kampları projesiyle birlikte Türkiye'nin farklı illerinden gelen toplam 33 bin öğrenci kendi kültürlerini tanıtırken başka bölgelerin kültürlerini tanıma imkanı buldu. Müsteşar Özçelik gençlik kamplarının bu yönüyle toplumsal barışa sunduğu katkıyı da açıklamış oldu. 

Bu yazıyı bir öğretmen sitesinde yayınlamamızın nedeni tesadüfi değildir. Siz öğretmenlerimizin bu kamplar ve gençlik merkezleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi kurumların faaliyetleri hakkında öğrencilere yol göstermenizi istiyoruz. Her şeye rağmen bu faaliyetlerin adını bile duymayan pek çok öğrenci var ve bakanlık en çok bu öğrencilere ulaşmak için çalışıyor. Özellikle hedef kitle başarılı ancak maddi durumu elverişsiz olan öğrenciler. Bu nedenle saygıdeğer öğretmenlerimizin bu faaliyetlerden önce kendilerinin haberdar olup sonra bunları öğrencilerine önermelerini talep ediyoruz.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz