Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Güvenlik Önlemleri Artıyor

2015 yılında güvenlik önlemelerinin arttırılması amacı ile birçok çalışma yapılması planlanıyor. Konu ile ilgili belirlenen hedefler şu şekilde:

 Önümüzdeki yıl jandarmaya on iki bin uzman erbaşın alınmasına karar verildi. Bundaki amaç jandarmanın profesyonel personel sayısının arttırılması olarak belirlendi.

Güvenlik hizmetlerinin arttırılmasına yönelik bazı politikalar geliştiren hükümet, 2015 yılında bu konuya daha büyük önem vermeye hazırlanıyor.

Toplumsal düzenin devamlılığının sağlanması, vatandaşların yasalarla güvence altına alınan haklarının ve özgürlüklerinin oluşturulması ve daha güçlü hale getirilmesi, toplumun tüm kesimleri için iş ve yatırım piyasalarının güvenli hale getirilebilmesi için güvenlik önlemlerinin alınarak, güvenlik hizmetlerinin daha verimli hale getirilmesi hedefleniyor.

Yapılan çalışmalar doğrultusunda güvenlik ile ilgili mevzuat iyileştirilerek organizasyon problemlerinin de giderilmesi sağlanacak. Bu açıdan amaca ulaşabilmek için güvenlik personeli sayısı arttırılarak, personel nitelik bakımından da kuvvetlendirilecek.

Yapılan çalışmalar ile vatandaşların kamu düzeni ve güvenlik birimlerine olan güvenlerinin arttırılmasına çalışılacak. Ayrıca hem önleyici hem de koruyucu güvenlik hizmetleri nitelik bakımından iyileştirilmeye çalışılacak. Bu çalışmalar doğrultusunda risk yönetimine de önem verilecek.

Güvenlik birimleri hususunda üzerinde çalışılan mevzuatın en iyi şekilde gerçekleşebilmesi ve organizasyon problemlerinin ortadan kaldırılması için İç İşleri Bakanlığına bağlı kurumların katılıları doğrultusunda yeni bir komisyon oluşturulacak.  Komisyonun görevlerinden bir tanesi de mevzuat taslaklarını hazırlamak olacak. Bununla bağlantılı olarak İçişleri Bakanlığının sorumluluğunda, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Kamu Düzeni ve Güvenliği  Müsteşarlığı, MİT Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile beraber ortak bir çalışma yürütülecek.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz