Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

İş Sağlığı Uzmanı Memurun Ücretleri Belirlendi

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada kamu hastanelerinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak görev yapan memurlar için fiyat çizelgesini belirledi.

 Bütçe ve Mali Kontrol Komisyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada 2014-2015 yılına ilişkin kamu hastanelerinde çalışan personele ödenecek iş sağlığı ve güvenliği ücretleri belirlendi. Kendi görevi yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak görev yapan memurlara ödenecek ücretler böylelikle belirlenmiş oldu. Bütçe Mali Kontrol Komisyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada bir memura kendi görevinin yanı sıra kurumunda iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı kadrosunda da çalışması durumunda ek bir ücretin ödenebileceği belirtildi. Bir memura bu ücretin ödenmesi için memurun iş sağlığı ve güvenliği sertifika eğitiminden ve ardından yapılan yazılı sınavlardan başarıyla geçerek bu sertifikayı almaya hak kazanmış olması gerekir dendi.

Ayrıca yapılan açıklamada memurun direk olarak kendi göreviyle birlikte bu işi yürütmesinin mümkün olmayacağı anlaşıldığı için memurlar için kurumlarının belirlediği saatlerde bu görevi yerine getirmesi gerektiği söylendi. Yani bir memur hem kendi görevini tam gün olarak yapıp hem de iş sağlığı ve güvenliği kadrosunda çalıştığı için iki maaş birden alamayacak. Kurumların belirlediği gün veya saatlerde bu kadroda çalışarak saatlik ücret ödemesine tabi tutulacak ve bu ücretlere göre maaşlarını alacak. Yani maalesef üzülerek söylüyoruz ki memurların iki maaşı birden alması imkansız. Bir memur kendi kurumunda iş sağlığı güvenliği uzmanı olarak da çalışıyorsa maaşları diğer memur meslektaşlarına göre çok çok yüksek olmayacak.

Bir memurun iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı kadrosunda çalışması için yukarıda belirtilen sertifikanın yanı sıra kurum amirliği yani üst yöneticiler tarafından da bu işte çalışma konusunda yeterliliğinin olduğunu onaylamaları gerekecek. Yani yine her şey kurum amirinde bitiyor. Bir personelin bu sertifikaya sahip olmasının tek başına hiçbir anlamı yok.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz