Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Küçük Sanayi Sitesi Projesi İçin 45 Milyon Ödenek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yılda 39 küçük sanayi sitesi projesi için 45 milyon ödenek sağlandı. Bu yıl ayrılan bu ödeneklerden yararlanacak olan küçük sanayi sitelerinin 4 bin 410 adet işyerine ev sahipliği yapacağı bu konu ile ilgili yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

 

Bu zamana dek küçük sanayi sitelerinin ihtiyacı olan durumların karşılanması adına söz konusu olan kredi desteğinin ise 4,8 milyarı bulduğu belirtiliyor. Bu şartların sağlanması ile kişilerin daha sağlıklı şartlar altında çalışması söz konusu olmaktadır. Söz konusu projeler için kullanılan tam rakamın ise 4 milyar 823 milyon olduğu söyleniyor. Küçük sanayi sitelerinin şehir içerisinde dağınık bir şekilde yerleşmiş oldukları belirtilirken, sahip oldukları elverişli olmayan çalışma koşulları altında çalışmak durumunda olan yapımcı ile onarıcı olan küçük sanayiciler kendilerine sağlanan bu destek ile çağdaş bir işyeri hayalini gerçekleştirmiş olacak. Çalışma koşulları kendilerine sağlanan bu destek ile daha fazla iyileştirilmiş olup, ihtiyaçların daha kolay bir şekilde karşılanması söz konusu olacak.

Sanayi siteleri kapsamında gelişimlerini tamamlamış olan bir takım işletmelerin, çaplarını büyütmeleri ve organize sanayi bölgesi içerisinde var olmaları hedeflenmiş bulunuyor. Örneğin, ilk önce 60 metrekare gibi büyüklüğe sahip olan bir küçük iş yerinin daha sonradan 2 bin metrekare büyüklüğüne ulaştığı belirtiliyor. Bu yıl desteklenmek istenen projeler ise çeşitlilik gösteriyor. Otomotiv, mobilya işleri, ahşap işleri, deri ve ayakkabı işleri gibi projelerin desteklenmek istendiği vurgulanıyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz