Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Malatya Belediyesi Şehir Tiyatroları Hız Kesmiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuş olan şehri tiyatrosu, oyunlarını sergilemeye devam ediyor. Üç yıl önce kurulmuş olan tiyatro çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor

 Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay tarafından yapılan açıklamaya göre üç yıldır devam etmekte olan uygulamalı tiyatro kurslarına 400’den fazla vatandaşın katıldığı açıklandı. Kurslara her yaştan öğrencinin katıldığını dile getiren Gençay Malatyalıların oyunculuğu sevdiğini ve oyunculuğa büyük ilgi gösterdiğini sözlerine ekledi.

Malatya’da düzenlenen oyunculuk kursları Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezi ile ortak bir şekilde yapılıyor. Kurs bitiminde kursu başarı ile tamamlayan oyuculara Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika veriliyor. Kurslarda eğitim almış oyuncuların içerisinde il dışında başarı gösterenler de bulunurken bu oyuncuların bazıları İstanbul gibi büyük şehirlerde oyunculuğa devam ediyor. Kursiyerlerin arasında devlet konservatuvarlarının tiyatro bölümlerini kazananlar, devlet figürasyon kadrosuna seçilenler, faaliyetlerine üniversitelerde devam edenler ya da amatör olarak çalışmalarını sürdürenler de mevcut.

2011 yılında kurulan MBŞT bugüne kadar 239 oyun sahnelemiş durumda. Bu oyunları toplamda 116 bin 795 seyirci izlemiş. Topluluk bununla birlikte Hakkı Seven Aşıklar ve Sesli Masallar adlı radyo oyunları ile de hem yerel radyolardan hem de internet aracılığı ile 45 bin tiyatro severle de buluşmuş durumda. Gençay, bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar ile sanata katkı sağladıklarını ve bu sebeple onurlu olduklarını ileri sürerken çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Malatya Şehir Tiyatroları görülüyor ki önümüzdeki günlerde de çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Yorumlar
  • derya güler özbey

    Nasıl başvuru yapabilirim?

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz