Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Muğla Okul Müdürü Mülakatlarında Torpil İddiası

Muğla Seydikemer milli eğitim müdürlüğü mülakat komisyonunda yaşanan bir istifa üzerine mülakat komisyonunda torpil döndüğü ve atanacak müdürlerin önceden tespit edildiği belirlendi. Eğitim Sen savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 Muğla ili Seydikemer ilçesi milli eğitim müdürlüğü mülakat komisyonunda görev alan şube müdürlerinden biri komisyondaki görevinden istifa etti. İstifa dilekçesine ulaşan Eğitim Sen ve bazı basın mensupları da bu istifa mektubuna ulaşınca burada bir şeylerin ters gittiği anlaşıldı. İstifa eden şube müdürü sendika yöneticilerine yaptığı açıklamada mülakat komisyonuna ismi gelen kişiler arasında elemelerin önceden yapıldığı ve yukarıdan gelen isim listesiyle zaten isimlerin belirlendiğini söyledi. Yani mülakat komisyonu kimi seçip kimi seçmeyeceğini daha sınavlar başlamadan belirledi. Kendisinin bu isimleri kabul etmediğini söyleyen yetkili bunun üzerine ben de kurulda çalışmamın anlamsız olduğunu düşünerek istifa ettim dedi.

Böylece mülakat komisyonlarından sadece birinde yapılan usulsüzlük ortaya çıkmış oldu. Şimdi eğitim sen durumu yargıya taşımaya hazırlanıyor. Çünkü sadece bir komisyonda değil pek çok komisyonda benzer bir durumun yaşandığı düşünülüyor. Mülakatın yapılmasının amacının tamame adam kayırma ve torpilin önünü açma olduğu herkesçe biliniyordu. Her kamu kurumunu kendi istediği gibi dizayn etmek isteyen Ak Parti hükümetinin bu uygulamalarıyla başta paralel yapı olarak adlandırdığı cemaat mensuplarının kurumdan silinmesi ve daha sonraki amaçlarının da kamu kurularında kendilerine itaat edecek yöneticilerin seçilmesi de ikinci amaç olarak biliniyor. Bir gün tüm bu haksızlıkların sonu gelecektir. Zira adam kayırmayla ve torpille atanan yöneticiler bir gün milli eğitimin kemikleşmiş yapısına zarar verecek ve eğitim sistemimizi iyice yerin dibine batıracaktır. Umarız tüm bu iddiaların üzerine gidilir ve yapılan haksızlıklar bir bir ortaya çıkar. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz