Yönetici Atamaları Haberleri Tümü

Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu'nun Büyüme Evresindeki Rolü

Avrupa Yatırım Fonu Başkanı olan Pier Luigi Gilibert, Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu kapsamında yer alan bir takım yatırım faaliyetleri ile ilgili tanıtımların, büyüme evresinde bulunan inovatif şirketlerin desteklenmesinde önemli bir rol alacağına inandığını belirtti.

Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu için düzenlemiş olan toplantının açılışında konuşma yapan Avrupa Yatırım Fonu Başkanı olan Pier Luigi Gilibert, Türk şirketlerinin iç pazar ve dış pazardaki durumundan bahsetti.

Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu, Hazine Müsteşarlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Avrupa Yatırım Fonu işbirliği sonucunda geliştirilmiştir. Türkiye'nin iç pazar ile yur dışında elde etmiş oldukları başarıların büyüme olanaklarını ortaya koyduğundan bahseden Avrupa Yatırım Fonu Başkanı olan Pier Luigi Gilibert, Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu kapsamında yer alan yatırım faaliyetleri ile ilgili düzenlenen lansmanın bu süreçte etkili bir rol oynayacağını ve bu durumun da büyüme evresinde bulunan inovatif şirketlerin daha çok desteklenmesine olanak sağlayacağını düşündüğünü dile getirdi.

Türk Büyüme ve İnovasyon Fonu'nu 2007 yılı içerisinde başlatmış oldukları inisiyatifi ortakları ile beraber konsolide ederek geliştirmek istediklerini dile getiren Avrupa Yatırım Fonu Başkanı olan Pier Luigi Gilibert, bu düzenlenen etkinliğin iVCi Stratejik Ağı kapsamında gerçekleştirilmiş olan 10'uncu toplantısı olmasının yanı sıra son toplantısı olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz