'Din kültürü ve ahlak bilgisi' müfredat taslağı askıda
MEB Personel:
'Din kültürü ve ahlak bilgisi' müfredat taslağı askıda

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde okutulan din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin öğretim programlarının taslakları, alan uzmanları ve akademisyen görüşleri doğrultusunda, "Din, Ahlak ve Değerler" alanındaki derslerin öğretim programları ile bütünlük sağlayacak şekilde yeniden hazırlandı.

Hazırlanan taslaklar "http://mufredat.meb.gov.tr/TaslakProgramlar.aspx" adresinde askıya çıkarıldı.

31 Temmuz'a kadar devam edecek askı sürecine katkıda bulunmak isteyen paydaşlar, taslak öğretim programları kategorisinde bulunan "görüş bildirme formu"nu kullanarak görüş, öneri ve katkılarını ulaştırabilecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ibrahim-halil-celik@hotmail.com 1 yıl önce

- Bilgi ve kazanımların daha kalıcı olması için en önemli hedefimiz olan değerler geliştirme hedefimizin geliştirilmesi gerekir. Bunun gerçekleşmesi için de Sosyal etkinliklere katılımın kolaylaştırılması, gezi-gözlem-inceleme etkinliklerinin yapılması derslerin aksamaması için esnek ders saatlerinin bulunmasının gerekiyor.
Gezi-gözlem-inceleme etkinliklerinin yapılma prosedürünün ve sorumluluğunun fazla olması nedeniyle bu tür faaliyetlere katılma konusunda öğretmen ve idarecilerin haklı olarak çekimser davranıyorlar. Sosyal etkinliklere katılımın kolaylaştırılması, derslerin aksamaması için esnek ders saatlerinin bulunmasının ,bu tür etkinlikler yoluyla elde edilen bilgi ve kazanımların daha kalıcı olması , teşvik edilmesi için Müfredatıyla bereber DERS DIŞI ETKİNLİKLERE “DERS DIŞI ETKİNLİKLERE DEĞERLER EĞİTİMİ “nin eklenmesini uygun olacağı kanaatine varıldı.

11 SINIF DİN MÜFREDATINDA Türkiye’de Bazı Dinî Gruplardan Musevi Hahambaşılığı2.Ermeni Kilisesi3.
Süryani Kilisesi4.Fener Rum Patrikhanesi5.Türk Ortodoks Kilise6.Yehova Şahitleri7.Nusayrilik8.Bahailik9.Yezidilik

bünların dışında daha tehlikeli olan Cahiller Topluluğu ve Hurafe Çöplüğüne dönmüz tarikat ce cemaatler var.diyanetin devletin milletin başına bela olan fetö raporunu dikkate alırsak onunla aynı düşüncelere sahip devlet ve millet için tehlikeli kullanılmaya musait tehlikeli onlarca cemaat ve Cahiller Topluluğu var.
bunların sapkın fikirlerini açıkca bu milletin çocuklarına anlatmassak yarın feto gibi çetonunu adamları başımıza bela olur.eğer bu sapkınların tepkisinden çekiniliyorsa düşüncelerinin kurana ,peygambere ,akla, bilime ,fıtrata ,toplum düzenine devlete ve milletindüzenine temel insan haklarına ters olanları açıklıyalım
mesela22.7.2017 tarihinde medyada "hayvan pisliği olan idrarı sifa olarak içmeyi ALLAHIN PEYGAMBERİNİNİN SÜNNETİ OLARAK DİNİN ASLI OLARAK SAVUNULDU. Okullarda bu sapkıın din adına pilik yediren insanlar yüzün den "ben bu dinden değilim" deyip ateist olan öğrencileri zor ikna ediyoruz.

İlk öğretim programına toplum içinde kamu alanında birlikte yaşama ,görgü nezaket kurallarını koymalı öğretmeliyiz çocuklarımızı iyi bir inan olmadan müslüman olması için

4. sınıf ders kitabında öyle bir ifade yok
Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, 4. sınıf ders kitabında "Erkeğin...

Haberi Oku