MEB Personel:
Alman Hükümeti Davutoğlu İçin Ne Dedi

Alman hükümet sözcüsü Streiter, Almanya Federal Basın Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Streiter, Davutoğlu'nun başbakanlık koltuğunda olduğu dönemde Angela Merkel ve Ahmet Davutoğlu'nun çok iyi çalışmalar yürüttüğünü ve bu yapıcı çalışmaların ilerideki dönemde gelecek olan bir başka başbakan ile de sürdürülebileceğine inandığını ifade etti.

Streiter'e yöneltilen 'Türkiye'deki gelişmeler ve başkanlık sistemi arayışları hakkında neler düşünüyorsunuz' sorusuna Streiter, bu soru hakkında bir yorum yapamayacağını ve bu durumun Türkiye'nin kendi iç meselesi olduğunu söyledi. Streiter, Angela Merkel'in henüz Türk hükümeti yetkilileriyle bir görüşme yapmadığını sözlerine ekleyerek Türkiye'deki hükümet değişikliğinin AB ile Türkiye arasında yapılan anlaşmaları etkileyip etkilemeyeceği konusunda yöneltilen bir soruya ise yapılan anlaşmaların kişiler arasında değil ülkeler arasında yapılan anlaşmalar olduğunu ve anlaşmaların hem Türkiye, hem de AB açısından önemli kazanımlarının olduğunu söyledi.

Anlaşmalar sayesinde Türkiye'nin mülteci yükünün AB tarafından hafifletileceğini ve Ege Denizi üzerinden yasal olmayan yollarla göç ettirme aracılığıyla para kazanan kişilerin de faaliyetlerinin önleneceğini söyleyen Streiter, Almanya'nın önümüzdeki dönemde sorumluluklarını yerine getirmekten kaçınmayacağını ve aynı hassasiyeti Türkiye'den de göreceklerinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Bugün...
Okullara Kar Tatili Olan İller ve İlçeler 31 Aralık 2018, Gaziantep Kar Tatili Var mı? Okullar Tatil mi?...

Haberi Oku